На головнуНовиниЗеленський підписав чотири законопроєкти, потрібні для вступу в ЄС: деталі

Зеленський підписав чотири законопроєкти, потрібні для вступу в ЄС: деталі

Крим окупований росією

Президент України Володимир Зеленський 8 грудня підписав чотири законопроєкти, необхідні для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу. Підписати ці документи рекомендувала Єврокомісія. Перед цим законопроєкти схвалила Верховна Рада.

Які законопроєкти підписав Зеленський:

  1. Законопроєкт щодо внесення змін до закону «Про запобігання корупції» (№10262) – скасування обмежень повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) стосовно продовження перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та щодо перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби, без шкоди для правил, що застосовуються до нацбезпеки під час воєнного стану.
  2. Законопроєкт щодо посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (№10060) – вдосконалення процедури конкурсного відбору на адміністративні посади в САП та посади прокурорів, зміцнення спроможності САП регулювати власну організаційну структуру та діяльність, а також уточнення повноважень керівника САП.
  3. Законопроєкт щодо посилення незалежності Національного антикорупційного бюро(№10203-1) – збільшення його кадрового складу на 300 осіб, 3 700 до 1000.
  4. законопроєкт щодо прав національних меншин (№10288-1) – у класах з навчанням мовами нацменшин, які є офіційними мовами ЄС, гарантується право на використання мови цієї нацменшини в освітньому процесі поряд з державною мовою.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що уряд України виконав усі вимоги Європейської Комісії для початку переговорів щодо членства нашої країни до ЄС. Крім того, у Європарламенті сподіваються, що переговори розпочнуться цього року.

Єврокомісія вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.

Водночас Будапешт погрожує блокувати переговори щодо вступу Україні до Європейського Союзу, поки України не виконає вимогу угорського режиму щодо «мови освіти».

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин