На головнуНовиниЕкономікаРосійський центробанк визнав повну непотрібність рубля у світі

Російський центробанк визнав повну непотрібність рубля у світі

Крим окупований росією

Російський рубль – це валюта, яка взагалі нікому не потрібна на міжнародному ринку. В торгових операціях його використовує тільки росія – і тільки для того, щоб намагатися обходити західні санкції.

Про це фактично заявляє центробанк росії у своєму огляді ринкових ризиків, який в рф назвали “Огляд фінансової стабільності.

Так, за даними центробанку, частка рубля в оплаті російського експорту зараз становить понад 40% – це на 10-15% більше, ніж до війни. Частка рубля в російському імпорті, як і до війни, складає 30%. Але в угодах, які не пов’язані з російським імпортом та експортом безпосередньо, рубль не використовується взагалі.

Рублевий виторг від торгових операцій з росією ті іноземні банки та компанії, що ще працюють з рф, намагаються негайно обміняти на іншу валюту та вивести за кордон. Часто обмін стається всередині російської фінансової системи – тобто, з рф вимивається іноземна валюта, а замість неї залишається величезна рубльова маса.

Нагадаємо, раніше «Флот 2017» повідомляв, що рубль досяг психологічної позначки 100 за долар. Також ми писали, що російський рубль потрапив у трійку найслабших валют світу.

У понеділок, 9 жовтня 2023 року, стався історичний момент – російський рубль здешевшав настільки, що його вартість поступалася одному американському центу. Така стрімка девальвація — не лише іміджева проблема режиму російського диктатора володимира путіна, а й сильний удар по економіці країни-окупанта рф.

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин