На головнуНовиниЗа кордономВічно незадоволена: Угорщина не підтримала зміни в законодавстві України щодо нацменшин

Вічно незадоволена: Угорщина не підтримала зміни в законодавстві України щодо нацменшин

Крим окупований росією

Держсекретар Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Тамаш Менцер заявив, що Будапешт буде ретельно оцінювати рішення українського парламенту щодо нацменшин. Загалом, Угорщина залишилась незадоволеною прийнятими Україною правками щодо низки законів про нацменшини, хоча ці зміни враховують рекомендації Єврокомісії.

Про це Тамаш Менцер написав у своєму Facebook.

“В Україні права угорської громади почали позбавляти вісім років тому, і з того часу позбавлення прав триває безперервно. Ми, звичайно, будемо ретельно оцінювати вчорашнє рішення українського парламенту, але вже зараз зрозуміло, що до повернення прав 2015 року воно далеко. При цьому ми постійно слідкуємо за виконанням”, – йдеться в дописі держсекретаря Мінекономіки та закордонних справ Угорщини.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський 8 грудня 2023 року підписав чотири законопроєкти, необхідні для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу, зокрема, закон №10288-1 про зміни до законодавства про національні меншини. Підписати ці документи рекомендувала Єврокомісія. Перед цим законопроєкти схвалила Верховна Рада.

Раніше “Флот 2017” писав, що Європейська комісія підтвердила, що права нацменшин в Україні відповідають Копенгагенським критеріям, які виставляються для держав-членів ЄС. За словами віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, українці угорського походження готові підтримувати українську владу, а не угорський орбанський уряд. А Будапешт погрожує блокувати переговори щодо вступу Україні до Європейського Союзу, поки України не виконає вимогу угорського режиму щодо “мови освіти”.

Новини

Загроза з півночі: які ДРГ Росія намагається запускати на Сумщину

Речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко заявив, що росіяни найбільш активно застосовують...

Запорізький напрямок: Росія перекидає через Маріуполь військову техніку – відео

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що окупанти перекинули велику кількість техніки на Бердянський...

Рекордний політ дрона: ГУР завдав удару по об’єкту в Оренбурзькій області РФ

Вночі 26 травня безпілотник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України подолав понад 1800...

Зрив військових постачань Києву: Росія розгорнула в Європі диверсійну кампанію

Росія направила свої зусилля на зрив постачань військової допомоги Україні з Європи. Кремлівський режим...

Більше новин