На головнуНовиниСуспільствоВсе для фронту: зброя українських виробників буде швидше надходити до бійців

Все для фронту: зброя українських виробників буде швидше надходити до бійців

Крим окупований росією

Міноборони України на період війни суттєво скоротило терміни постачання техніки та зброї в ЗСУ. З 1 листопада скорочується виробничий цикл та спрощується процес випробувань.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України у Telegram.

“З 1 листопада Міністерство оборони України суттєво скоротило терміни постачання техніки та зброї в ЗСУ. На період воєнного стану скорочується виробничий цикл, а також спрощується процес випробувань. Це істотно розв’язує руки виробникам”, – йдеться у повідомлені.

Згідно з нововведенням саме виробник визначає, за якими технічними параметрами він здаватиме замовнику продукцію, а військові погоджують перелік параметрів. Раніше військові прописували в технічних умовах значний перелік цих параметрів.

“Ми скасували надмірні випробування зброї, які не пов’язані з підтвердженням її боєздатності, скоротили кількість всіляких перевірок на різних етапах виробництва, залишивши лише найдоцільніші, спрощуємо механізми постачання зброї та техніки у війська”, – зазначив заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

Такі зміни дозволять військам отримувати нові зразки озброєння та військової техніки (ОВТ) швидше.

В Міноборони навели приклад: для забезпечення гарантійного терміну зберігання (для зброї це 10 років), новому зразку ОВТ треба було пройти прискорені кліматичні випробування протягом шести місяців, а іноді й року, щоб визначити, чи буде він працездатним протягом 10 років. Ця вимога зараз скасовується. 

В багатьох випадках виробник чітко розуміє, що немає жодної необхідності зберігати цей зразок протягом 10 років, бо він одразу з конвеєра йде на фронт. Тому ці показники терміну зберігання ніяк не впливають на якість застосування зразка.

Відтепер ЗСУ та Міноборони наполягатимуть на підтвердженні трьох чинників:

  • ефективності зразка техніки,
  • безпечності для особового складу,
  • надійності в експлуатації.

Саме виробник бере на себе “цілковиту відповідальність за якість виготовленої зброї, обсяг необхідних випробувань та всі ризики, пов’язані з постачанням цієї зброї до ЗСУ”.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Україна запровадила спрощений порядок допуску до експлуатації безпілотних систем і засобів радіоелектронної боротьби.

Також повідомлялося, що у жовтні 2023 року Міністерство оборони України прийняло на озброєння для військових чергові зразки бронетехніки – три модифікації танків Leopard.

Новини

Агов, стаття 5: Росія планує “віджати” частину Балтійського моря у країн НАТО

Російський терористичний режим вирішив в односторонньому порядку змінити морські кордони країни з Литвою та...

У Вовчанську будуть загострення та “м’ясні штурми” – командир “Кракена”

Російські терористи намагалися створити загострення по всій лінії державного кордону України на Харківщині, змогли...

Зеленський про збиття російських ракет силами НАТО: Україна готова підписати договір з Альянсом

Україна готова підписати з НАТО договір про те, що Альянс не буде нести відповідальність,...

Ядерний шантаж у дії: російський режим почав ядерні навчання з тактичною зброєю

Російські терористи 21 травня почали перший етап навчань з ядерною зброєю. На ньому відпрацьовується...

Більше новин