На головнуАналітика"Сюрприз" від Ина: в росії незадоволені снарядами з КНДР

“Сюрприз” від Ина: в росії незадоволені снарядами з КНДР

Крим окупований росією

Російські загарбники почали активно скаржитися на артилерійські снаряди з КНДР. Мало того, що вони надходили у підрозділи навіть без таблиць стрільби, так ще й виявився тотальний систематичний брак самих боєприпасів. Застосування таких снарядів в бою “призводить до цілої лавини наслідків”.

Про це повідомляє Defense Express.

У одному з профільних “воєнкорівських” російських Telegram-каналі з’явились фото та допис “дослідження” північнокорейських зарядів до 152-мм снарядів з “маркуванням” NDT-3 (насправді — маркування нітрогліцеринового пороху з динітротолуолом, а не індекс заряду, а не індекс заряду, але як воно у КНДР — маловідомо). На цей допис звернув увагу грузинський блогер TheDeadDistrict.

Й одразу цікаво те, що до такого “дослідження” російських артилеристів спонукав “систематичний розліт по дальності” снарядів з КНДР. А результат показав, що у випадково відібраних боєприпасах з однаковим маркуванням використовуються різні види пороху, а зв’язки пороху мають різну вагу.

До того ж не у всіх знаходиться так званий розміднювач — свинцевий дріт, який призначений для зменшення заміднення каналу ствола через використання снарядів з мідним ведучим пояском. Також деякі мали сліди розкриття герметичних кришок.

І такий перелік помічений лише у п’яти снарядах. Тобто доволі малій вибірці, що вочевидь говорить про тотальний систематичний брак самих боєприпасів. А на практиці це призводить до цілої лавини наслідків.

Нерівномірний розліт снарядів означає зменшення точності вогню, що призводить до збільшення витрат боєприпасів на одне типове завдання. Більша витрата означає більший час на його виконання, що в умовах контрбатарейної боротьби призводить до більших втрат. Подолати це можливо зменшенням дальності вогню, але це призводить до ще більших втрат.

Також більша витрата боєприпасів активніше зменшує ресурс гармат, що призводить до ще більшої витрати боєприпасів через їх більший розліт. Зрештою на це докладається банальне не докладання у заряди свинцевого дроту північнокорейськими робітниками. Що призводить до ще більшого зносу ствола. Причому через доволі банальну причину, яка знайома всім країнам планової економіки — це “робітники-несуни”, які крадуть з заводу все, що можуть.

Також є доволі логічне пояснення й використанню різних порохів, бо КНДР знаходиться в ізоляції й де саме беруться компоненти для створення порохів та яка їх реальна якість можливо лише уявити. А планова економіка, коли видача “на-гора” кількості продукції превалює над контролем якості призводить до вже “планового браку”.

Звісно кожен такий боєприпас, навіть бракований, все одно являє небезпеку. Але коли мова йде про артилерію — це завжди про великі цифри. Особливо, коли мова йде про умовний мільйон боєприпасів з КНДР, вибіркова перевірка лише зарядів п’яти з яких показала дуже багато цікавого, а окрім самого заряду є ще снаряд та детонатор, до яких не менші вимоги щодо однотипної якості.

Раніше «Флот 2017» повідомляв, що розвідка Південної Кореї остаточно розкрила постійну передачу КНДР до рф усієї лінійки артбоєприпасів. Причому снаряди дуже швидко і в масовому порядку стали з’являтися на фронті. А це вже свідчить про проблеми з озброєнням у рф.

Також повідомлялося, що північнокорейський режим у рамках надання військової допомоги російським терористам передав від півмільйона до мільйона артилерійських снарядів.

Новини

Оновлення даних в ТЦК: скільки українців можуть скористатися електронним кабінетом

У Верховній Раді припускають, що для оновлення військово-облікових даних не менше 70% українських громадян...

Посли ЄС погодили передачу Україні прибутків від російських активів: подробиці

Посли Європейського Союзу 8 травня уклали політичну угоду щодо використання прибутків, отриманих від заморожених...

Економічне бронювання: Рада розглядає два варіанти моделі

У Верховній Раді зараз розглядають дві моделі економічного бронювання – від податку та квотне....

В Раді почали розгляд закону про заочні штрафи “ухилянтам”: чого хочуть нардепи

У Верховній Раді України почали розгляд законопроєкту №10379. Згідно із ним, осіб, які не...

Більше новин