На головнуРозслідуванняЗМІ: кампанія зі звинувачення Резнікова у корупції виявилася масштабною російською ІПСО

ЗМІ: кампанія зі звинувачення Резнікова у корупції виявилася масштабною російською ІПСО

Крим окупований росією


Кампанія зі звинувачення українського уряду у корупції становила собою масову та приховану операцію впливу з боку росії в соціальній мережі TikTok, спрямовану проти колишнього міністра оборони України Олексія Резнікова.

Про це повідомила Лабораторія цифрових криміналістичних досліджень (DFRLab) при Атлантичній раді із посиланням на спільне розслідування разом із BBC Verify.

Російська операція була спрямована на звинувачення Резнікова та українського уряду у корупції. Ця кампанія передбачала розміщення відео, розповідаючи про придбання Резніковим розкішних особняків та автомобілів, щоб розпалити підозри в особистому збагаченні Резнікова через війну.

Резніков подав у відставку у вересні 2023 року після корупційних скандалів у Міноборони стосовно закупівель для Збройних Сил. Хоча його не пов’язали з корупцією, уряд США та ЄС почали вважати корупцію в українському уряді однією з основних проблем, яка може спричинити зменшення підтримки.

TikTok назвав цю операцію найбільшою у своїй історії та офіційно визнав її як російську спробу впливу.

DFRLab розпочала розслідування після виявлення підозрілої активності в соціальних мережах, таких як Twitter. Оператори облікових записів поширювали відео, використовуючи аудіо від штучного інтелекту та створюючи вигадані обставини для звинувачень українських посадовців у корупції.

Згодом TikTok виявив та видалив понад 12 800 облікових записів, які брали участь у цій операції, набравши понад 847 000 підписників та сотні мільйонів переглядів.

Це лише один із випадків спроб прокремлівських сил вплинути на гуманітарну та військову підтримку України за допомогою фейкових інформаційних кампаній після вторгнення росії в Україну. Фейкові публікації намагалися створити негативний наратив стосовно уряду України та ЗСУ, використовуючи маніпуляції та штучний інтелект для поширення дезінформації.

Нагадаємо, раніше «Флот 2017» повідомляв, що російські терористи за будь-яку ціну намагаються заморозити війну проти України. З цією метою вони поширюють дезинформацію та фейки, спрямовані на заморозку. Але нічого в них не вийде.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада України відправила у відставку Олексія Резнікова, який обіймав посаду міністра оборони з 4 листопада 2021 року. Його наступником став колишній голова Фонду державного майна Рустем Умеров. Його кандидатуру запропонував президент України Володимир Зеленський.

У середу, 6 вересня, парламент ухвалив рішення про призначення Умерова на посаду міністра. Призначення підтримали 338 народних депутатів.

Новини

Євросоюз виділив Україні 75 млн євро на гуманітарну допомогу: що відомо

Євросоюз надасть гуманітарну допомогу в розмірі 83 мільйонів євро для підтримки людей, які постраждали...

Кликав путіна та махав радянським прапором: у Польщі поліція затримала “протестувальника-фермера”

У Польщі на так званому "протесті" місцевих фермерів затримали члена правої антиукраїнської партії "Конфедерація",...

ЗСУ завдали удару по російському полігону: кілька десятків росіян стали “хорошими”

Українські військові завдали удару по російському полігону неподалік населеного пункту Трудівське у Волноваському районі...

Блокада кордону України: тисячі поляків можуть втратити роботу через фермерів

Через блокаду українського кордону Польща може втратити значну кількість робочих місць, оскільки Україна призупинить...

Більше новин