На головнуНовиниСуспільствоІран причетний до ударів по Україні: встановлено виробника дронів типу "шахед"

Іран причетний до ударів по Україні: встановлено виробника дронів типу “шахед”

Крим окупований росією

Експертизи, котрі ініціював Офіс Генпрокурора, встановили виробника дронів-камікадзе типу “Shahed”, якими росія атакує Україну. Ці безпілотники виробляє іранська державна авіабудівна компанія.

Про це повідомляє “Суспільне”.

В Офісі Генпрокурора з посиланням на експертизи зазначили, що ударні безпілотники типу “Shahed-131\136”, якими окупанти обстрілюють Україну з вересня 2022-го, виробляє іранська державна авіабудівна компанія Iran Aircraft Manufacturing Industrial Company.

Крім того, встановлено, що безпілотники з російським маркуванням “Герань” – це іранські “Shahed”.

“Отримано висновки експертних досліджень, згідно з якими БПЛА з маркуванням “Герань-2” ідентифіковано як БПЛА камікадзе типу “Shahed-136”. Інший вилучений зразок під назвою «Герань-1» ідентифіковано як ударний БПЛА камікадзе “Shahed-131”. Розробником та виробником вказаних БПЛА є компанія Iran Aircraft Manufacturing Company (HESA) Ісламської Республіки Іран.” — йдеться в листі-відповіді Офісу Генпрокурора на запит “Суспільного”.

Висновків щодо ударних безпілотників інших типів, “Mohajer-6”, “Італмас” та інших, поки немає.

“Після проведення експертиз можна буде отримати відомості про застосування нових типів безпілотників, у тому числі “Італмас”, чи інших. Досудове розслідування у вказаних кримінальних провадженнях триває”, – вказано у листі.

Це перші докази, що можуть свідчити про причетність Ірану до виробництва БпЛА.

Хоча ще у січні 2023 року в департаменті протидії злочинів в умовах збройного конфлікту Офісу Генпрокурора “Суспільному” повідомляли, що не можуть визначити країну-походження безпілотників, шляхи постачання, місце виготовлення та інші подробиці, однак це намагатимуться встановити.

В Офісі Генпрокурора також пояснили щодо закордонних компонентів в дронах. Наразі надіслані відповідні запити до дев’яти країн аби вставити шляхи постачання компонентів “подвійного призначення до Ісламської республіки Іран та російської федерації”.

Раніше було відомо, що в ударних безпілотниках, якими противник завдавав удари, були знайдені елементи, зокрема з Японії, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Росії, Канади, Ірану та США.

Iran Aircraft Manufacturing Company (HESA) – це іранська державна авіабудівна компанія, яка входить до складу Організації авіапромисловості Ірану та підпорядковується Міністерству оборони країни. Вона виготовляє або обслуговує військові та пасажирські гелікоптери, літаки та безпілотники.

Через атаки по українській території ударними БпЛА проти іранської Iran Aircraft Manufacturing Company (HESA) запровадили санкції у США, ЄС, Україні та Швейцарії.

Після введення західних санкцій, як встановили журналісти-розслідувачі програми “Схеми”, з іранською компанією співпрацювало українське держпідприємство “Мотор Січ”.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що росія спільно з Іраном будує у місті Єлабуга в Татарстані завод із виробництва дронів, який може бути відкритий вже наступного року. Москва активно нарощує темпи виробництва власних дронів, оскільки введені проти Ірану санкції можуть призупинити постачання БпЛА. Росія має намір виготовляти до 6 тисяч ударних безпілотників на власній території.

Також повідомлялося, що Іран може надати росії сучасні балістичні ракети малої дальності для продовження війни в Україні.

Новини

В Росії заявили про збільшення кількості постраждалих від удару по Бєлгороду

Кількість постраждалих від атаки на тимчасово контрольований російськими терористами Бєлгород у ніч на 9...

Зеленський продовжив в Україні дію воєнного стану та мобілізації

Президент України Володимир Зеленський 9 травня підписав закони про чергове продовження в Україні воєнного стану на...

ЗСУ можуть перехопити ініціативу: Зеленський назвав головну умову

Українські війська можуть зупинити російських терористів на сході та перехопити ініціативу. Але для цього...

Дуже скоро: в Європарламенті спрогнозували терміни початку переговорів про вступ України до ЄС

Офіційні переговори щодо вступу України до Європейського Союзу повинні початися до кінця першого півріччя...

Більше новин