На головнуНовиниЗа кордономАудит зброї: Брюссель перевіряє військові постачання країн ЄС до України

Аудит зброї: Брюссель перевіряє військові постачання країн ЄС до України

Крим окупований росією

За ініціативи канцлера Німеччини Олафа Шольца Брюссель перевіряє, скільки озброєнь країни-члени ЄС надали Україні після повномасштабного вторгнення росії. Оскільки є побоювання, що деякі країни не відправили стільки зброї, скільки могли б.

Про це повідомляє Financial Times.

Видання, за посиланням на трьох дипломатів ЄС, пише, що Європейська служба зовнішніх справ (EEAS) проводить аудит озброєнь, поставлених країнами-членами з лютого 2022 року.

Результати перевірки будуть відомі до 1 лютого.

Зазначається, що аудит спиратиметься на інформацію, надану країнами-членами у відповідь на запити служби – це вже наткнулось на опір з боку деяких країн, які не бажають надавати повні дані.

Рішення про проведення аудиту було схвалено після того, як минулого тижня канцлер Німеччини Олаф Шольц зажадав порівняти військові постачання країн ЄС Україні.

“Постачання зброї для України, заплановані на сьогодні більшістю країн-членів ЄС, занадто малі. Нам [також] потрібен огляд того, який конкретний внесок зроблять наші європейські партнери для підтримки України цього року”, – сказав Шольц.

Його коментарі перегукуються з приватними висловлюваннями посадовців з інших країн ЄС щодо масштабів військових постачань, обіцяних іншими країнами-членами ЄС.

Згідно з дослідженням Інституту світової економіки в Кілі, Німеччина взяла на себе найбільші в ЄС зобов’язання щодо постачання озброєнь. Станом на 31 жовтня 2023 року її зобов’язання склали понад 17 мільярдів євро – це приблизно в п’ять разів більше, ніж зобов’язання Данії, яка є наступним найбільшим постачальником озброєнь.

Зауваження Шольца були сприйняті як докір іншим великим державам ЄС, наприклад, Франції та Італії, чиї військові зобов’язання набагато менші. Але в Брюсселі також вважають, що деякі держави могли б надати більше зброї Києву в критичний момент війни.

Деякі країни ЄС, окрім Німеччини, особливо на сході блоку, також наполягають на розширенні Європейського фонду миру (ЄФМ), щоб збільшити обсяги постачань і розділити тягар витрат.

Додамо, що аудит відбувається на тлі спроб Брюсселя і Вашингтона знайти політичний консенсус, який дозволив би погодити пакети фінансової допомоги Києву на загальну суму близько 110 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що США не виявили фактів нецільового використання Україною військової допомоги. Уся техніка, яку надали українським військовим, використовується на полі бою.

Як вже писав “Флот 2017”, на початку січня 2024 року Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги для Збройних сил. В ньому є системи ППО та боєприпаси.

Новини

Американська допомога Україні: яку стратегію у війні обрали США

США поки не змінили стратегію "керування ескалацією". Тобто ми даємо вам стільки зброї, щоб...

Військова допомога з Італії: коли та що Рим передасть Україні

Перед самітом "Великої сімки", який відбудеться 13 червня, Італія оголосить про новий пакет військової...

Британія готова виділяти Україні 3 млрд фунтів військової підтримки щороку

Британський міністр закордонних справ Девід Кемерон пообіцяв, що Британія буде виділяти Україні три мільярди...

Шпигував за позиціями ЗСУ: у Харкові затримано російського коригувальника

У результаті спецоперації у Харкові співпрацівники Служба безпеки "на гарячому" затримали інформатора російської розвідки....

Більше новин