На головнуАналітикаBloomberg: світ може скотитися у Третю світову війну

Bloomberg: світ може скотитися у Третю світову війну

Крим окупований росією

З огляду на те, що кілька континентів охопила низка сучасних локальних конфліктів, які локалізовані, але водночас пов’язані між собою, світ все більше ризикує в один момент скотитися в нову глобальну світову війну.

Про це пише видання Bloomberg.

“Деякі офіційні особи та інвестори припускають, що павутина пересічних конфліктів, що тягнеться від Західної Африки через Україну до Близького Сходу, може стати прелюдією до нового глобального конфлікту, і на цей раз все починається не з одного вибуху, а з декількох”, – зазначає видання.

Так, нагадується у матеріалі, посеред Європи, в Україні вже другий рік триває жорстока війна. Після зухвалого та кривавого нападу ХАМАС на Ізраїль вибухнуло протистояння у Секторі Гази. Країни Африки зазнали низки переворотів, а Азербайджан обрав потрібний момент та нарешті вирішив питання Нагірного Карабаху.

“Все це підвищує ризик того, що заморожені конфлікти у світі починають загострюватися, оскільки США, росія, Іран і їх арабські сусіди щосили намагаються захистити свої інтереси, відображаючи суперництво великих держав минулого століття”, – попереджає видання.

Таким чином, робиться в матеріалі висновок, нинішня ситуація дуже нагадує період перед Першою світовою війною, коли низка геополітичних союзів втягнула Європу у континентальний конфлікт. Щоправда, нова глобальна війна може стати схожою на Другу світову, оскільки буде вестися у всьому світі – варто лише згадати Китай, чиї амбіції щодо Тайваню можуть спровокувати зіткнення з США.

“Хоча існує безліч стимулів відступити від прірви, те, що виглядає як обмежені інциденти, може мати катастрофічні наслідки”, – робить висновок видання.

Як повідомляв “Флот 2017“, держдума росії одноголосно ухвалила закон про відкликання ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ). Голосування за цим законопроєктом підтримали всі 415 депутатів, які були присутні на засіданні, і не було жодних голосів проти або утримань від депутатів.

Російський терористичний режим 7 листопада заявив про остаточне зупинення своєї участі у підписаному у 1990 році Договорі про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ). У відповідь на це країни НАТО засудили росію та оголосили про безстрокове зупинення своєї участі у цьому договорі.

Новини

СБУ завершила розслідування у справі про знищення “Мрії”

Служба безпеки України завершила розслідування у справі щодо втрати літака Ан-225 "Мрія" на початку...

Зустріч Байдена з лідерами Конгресу: відомі перші подробиці

Президент США Джозеф Байден зустрівся з лідерами Конгресу та обговорив питання термінового надання Україні...

Туск все ж не виключає заборону українського імпорту: деталі

Польща може піти проти правил Європейського Союзу та в односторонньому порядку заборонити імпорт нових...

ЗМІ: Повітряні сили за 10 днів “настріляли” літаків на мільярд доларів

Повітряні сили ЗСУ за останні 10 днів збили 10 російських літаків. Сумарна вартість знищеної...

Більше новин