На головнуНовиниПодіїЧому Кремль не нагадав росіянам про другу річницю вторгнення в Україну: відповідь...

Чому Кремль не нагадав росіянам про другу річницю вторгнення в Україну: відповідь ISW

Крим окупований росією

Офіційні особи та державні медіа в росії здебільшого утримувалися від публічного обговорення другої річниці повномасштабного вторгнення в Україну. Ймовірно, вони намагаються уникнути дискусій щодо нездатності країни досягти заявлених диктатором військових цілей ціною значних армійських втрат.

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). Аналітики вважають, що таке замовчування продовжуватиметься принаймні до виборів у рф, після яких путіну більше не доведеться приховувати від росіян такі непопулярні заходи, як, наприклад, мобілізацію.

Російське опозиційне видання “Агентство Новости” повідомило, що держтелеканали “россия 1” та “Первый канал”, а також НТВ (належить “Газпром медіа”), в ефірі 24 лютого не згадали другу річницю путінської “СВО”. Російський політичний оглядач Михайло Леонтьєв в ефірі програми “Врємя” лише зазначив, що виповнилося два роки з дня початку війни, але не зробив подальших заяв на цю тему.

“ISW спостерігав мінімальну дискусію з боку російських урядовців у другу річницю початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого”, – наголосили аналітики.

Вони припустили, що росЗМІ та чиновники вирішили утриматися від коментарів про війну, щоб не привертати увагу до нездатності росії досягти своїх заявлених стратегічних цілей в Україні та її нагальніших завдань захопити всю Луганську й Донецьку області, зазнавши водночас високих військових втрат.

Недавнє російське опитування громадської думки показало, що ставлення росіян до війни проти України в останні місяці в основному залишилося незмінним. Так, більшість громадян країни-агресора значною мірою апатичні до війни, хоча багато хто з них і не підтримує хвилі мобілізації.

“Глава рф володимир путін і російські урядовці, ймовірно, утрималися від висвітлення другої річниці вторгнення, намагаючись зберегти апатію суспільства до війни, що частково дозволяє їм продовжувати її без значної суспільної реакції”, – дійшли висновку аналітики ISW.

На їхню думку, путін усвідомлює, що друга хвиля мобілізації буде широко непопулярна, і стурбований тим, що такий захід викликає широке невдоволення. Однак він може перестати турбуватися про суспільні настрої вже після свого переобрання на президентський термін у березні 2024 року та вирішити, що потреби Росії у формуванні сил переважують ризики широкого внутрішнього невдоволення.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що росія планує зірвати постачання західної техніки в Україну.

Також ми писали, що Кремль готує росіян до затяжної війни та майбутніх численних жертв.

Новини

США таємно постачали Україні ATACMS останніми тижнями – Reuters

США протягом кількох останніх тижнів таємно від усіх постачали Україні тактичні ракети дальнього радіуса...

Офіційно: уряд заборонив надавати консульські послуги чоловікам призовного віку за кордоном

Кабінет міністрів України випустив офіційну постанову про повну заборону надання консульських послуг за кордоном...

Зеленський: Росія має план зриву червневого саміту миру у Швейцарії

Російський терористичний режим має конкретний план, як зірвати Глобальний саміт миру, який відбудеться у...

Тільки американської допомоги недостатньо: Кулеба закликав партнерів давати більше зброї

Західним союзникам варто активізувати виробництво зброї для посилення допомоги Україні. Тільки американської допомоги буде...

Більше новин