На головнуІнтервʼюДанілов розповів, чи планується в Україні демобілізація

Данілов розповів, чи планується в Україні демобілізація

Крим окупований росією

Демобілізація військових з лав Збройних сил буде тоді, коли апарат Ради національної безпеки та оборони України отримає відповідне офіційне подання від будь-кого зі Ставки ВГК. Проте поки що таких документів апарат РНБО не отримував.

Про це в інтерв’ю LIGA.net розповів секретар РНБО Олексій Данілов.

За його словами, таке подання можуть подати перш за все головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, міністр оборони Рустем Умєров або голова Генштабу ЗСУ Сергій Шаптала.

«Ми можемо обговорити дуже багато речей, але якщо це має вийти в нормативно-правовий акт, тобто наказ верховного головнокомандувача, то має бути офіційне подання до апарату РНБО будь-кого із членів Ставки… Звичайно, я б дуже хотів, щоб всі відпочивали… Я думаю, що, послухавши нашу розмову, члени Ставки, безпосередні військові, зроблять пропозиції, що мають бути визначені якісь правила», – зазначив Данілов.

Також він підкреслив, що бригади часто спрямовуються на відновлення. А деякі підрозділи нібито взагалі відмовляються залишати першу лінію.

Нагадаємо, раніше «Флот 2017» повідомляв, що 29 червня Верховна рада України посилила правила, згідно з якими військовозобов’язаним надається відстрочка від мобілізації. Норма була проголосована у законопроєкті №9342 про доплати та відпустки для військових.

Також повідомлялося, що у Верховній Раді запропонували скасувати відстрочку від мобілізації для тих військовозобов’язаних, які здобувають другу вищу освіту.

3 вересня стало відомо, що в Україні офіційно схвалено мобілізацію обмежено придатних до військової служби чоловіків. Відповідний наказ опублікувало Міністерство оборони України.

Крім того, Президент України Володимир Зеленський підписав указ №576/2023 від 12 вересня про перегляд рішень усіх військово-лікарських комісій щодо непридатності до військової служби. Важливий момент – перегляд стосується лише рішень, ухвалених після 24 лютого 2022 року.

Новини

Засідання Ставки ВГК: Зеленський повідомив про рішення

Під час засідання Ставки верховного головнокомандувача 1 грудня головними темами стали сценарій бойових дій...

The Washington Post: Трампа дозволили судити за штурм Капітолія

Колишній президент США Дональд Трамп згідно із рішенням федерального апеляційного суду у Вашингтоні від...

Зеленський назвав кількість воєнних злочинів росії в Україні

З 24 лютого 2022 року було задокументовано понад 110 воєнних злочинів, скоєних на території...

В росії офіційно оголосили про збільшення армії: деталі

Російський диктатор володимир путін підписав указ чергове збільшення російської армії на тлі війни в...

Більше новин