На головнуНовиниEuractiv: Україну планують приєднати до системи підтримки європейського оборонпрому

Euractiv: Україну планують приєднати до системи підтримки європейського оборонпрому

Крим окупований росією

Україну планують приєднати до схеми підтримки оборонної промисловості Європейського Союзу, що допоможе використати досвід країни. Таке рішення пропонує Європейська комісія.

Про це повідомляє Euractiv.

“Однією з трьох цілей пропозиції Європейської програми оборонних інвестицій (EDIP) є крок, який “сприятиме відновленню, реконструкції та модернізації української оборонної технологічної та промислової бази та прогресивної інтеграції до Європи, тим самим сприяючи взаємній стабільності, безпеці, миру, процвітання та стійкості”, – пише видання.

З цією метою Україні планують дозволити стати повноправним членом будь-якої країни-консорціуму, щоб дати їй доступ до спільних закупівель військової техніки з іншими країнами-членами ЄС та фондів ЄС. Регламент ЄК презентує 5 березня.

“Інтеграція України в промислову політику ЄС у тексті законопроєкту йде на крок далі, ніж згадка цієї ідеї в політичній стратегії, де про неї легко можна забути”, – відзначило видання.

Ранні оборонно-промислові стратегії ЄС не розглядали участі третіх країн у якості повноправних членів, тому Україна тут займає особливе місце. Приєднання України до Європейської програми оборонних інвестицій стало б важливим моментом для українського оборонпрому – а європейський оборонпром отримає величезний досвід українців.

“Оскільки Київ потребує великої кількості оборонної продукції, особливо боєприпасів та дронів, Київ працював з компаніями країн-членів ЄС над створенням спільних підприємств, закупівлями безпосередньо у підприємств блоку та розвитком великих потужностей з виробництва дронів. Два роки війни також дали членам армії досвід випробувань та застосування сучасної зброї”, – відзначає видання.

Як вже писав “Флот 2017“, в Україні повним ходом йде розробка власних дронів зі штучним інтелектом. Над цим працюють десятки українських компаній.

Також повідомлялося, що Україна розробила власний аналог російського дрона-камікадзе “Ланцет”. Безпілотник здатний вражати цілі на відстані до 40 кілометрів. Вже в найближчі тижні “вирішиться доля контрактів на виробництво дронів”.

Найбільші вітчизняні виробники дронів станом на кінець лютого не мають замовлень, завантаженість на рівні 5-15%. З проблемою відсутності контрактів зіткнулися, наприклад, виробники безпілотників Raybird-3, “Фурія”, “Грім”.

Новини

Річниця депортації кримських татар: Рада закликала світ визнати цей злочин актом геноциду

Верховна Рада прийняла звернення до урядів та парламентів іноземних держав, міжнародних організацій, парламентських асамблей...

Ще одна підозра: Коломойського обвинувачують в організації замовного вбивства

Олігарх Ігор Коломойський, який вже є фігурантом низки кримінальних справ, отримав нову підозру. Він...

Росія дійсно модернізувала ракету Х-101: розвідка Британії пояснила причину

Російські терористи дійсно провели модернізацію крилатої ракети повітряного базування Х-101. Терористи встановили другу боєголовку...

Воєнні рейки: Україна наростила виробництво озброєння боєприпасів

Про збільшення виробництва військової техніки, виготовлення боєприпасів калібрів НАТО, залучення великої кількості приватних підприємств-розробників...

Більше новин

Воєнні рейки: Україна наростила виробництво озброєння боєприпасів

Про збільшення виробництва військової техніки, виготовлення боєприпасів калібрів НАТО, залучення великої кількості приватних підприємств-розробників...