На головнуНовиниЕкономікаFinancial Times: Кремль намагається приборкати інфляцію в очікуванні виборів

Financial Times: Кремль намагається приборкати інфляцію в очікуванні виборів

Крим окупований росією

Російський режим докладає зусиль, щоб стримати інфляцію, оскільки підвищення цін може негативно вплинути на так звану “передвиборчу кампанію” російського диктатора володимира путіна. У Кремлі вважають небажаним занепокоєння населення з приводу стрімкого росту цін на споживчі товари.

Про це повідомляє Financial Times.

Попри відсутність реальних конкурентів для путіна тривогу в російських чиновників викликає економічне становище росії. Вони змушені шукати нетрадиційні способи приборкати інфляцію та стримувати суспільне обурення. Інструментарій, зазначає видання, дуже різний – від “яструбиної політики центрального банку” до заходів, спрямованих на зниження вартості яєць.

Зростання цін на яйця створило скандальну ситуацію в російському уряді. 14 грудня диктатор путін звинуватив уряд у рості цін на яйця, після чого міністерство сільського господарства оголосило про скасування податків на імпорт цієї продукції. Окрім того, збільшили імпорт яєць з так званих “дружніх країн”.

Однак експерти вважають, що російська економіка продовжує перегріватися. Залежність рф від імпорту та обмежений доступ до світових ринків є стимулюючими факторами для інфляції, внаслідок чого Центробанк росії вирішив підняти ставку до 16%. Офіційно інфляція в рф становить 7,5% на рік, Кремль звинуватив у цьому санкції.

Розкрутка інфляції з літа 2023 року змусила Москву вдаватися до різких спроб переламати ситуацію – підвищення ставок та заборона експорту деяких товарів не змогли зупинити цю тенденцію, тому режиму довелося впроваджувати обмежений контроль за рухом капіталу.

Центробанк росії очікує у 2024 році інфляцію у розмірі 14,2%. Проте це тільки офіційні цифри, яким не варто довіряти. Вже зараз у середньому росіяни відчувають інфляційний тиск на рівні 17%.

Нагадаємо, раніше «Флот 2017» повідомляв, що рубль досяг психологічної позначки 100 за долар. Також ми писали, що російський рубль потрапив у трійку найслабших валют світу.

У понеділок, 9 жовтня 2023 року, стався історичний момент – російський рубль здешевшав настільки, що його вартість поступалася одному американському центу. Така стрімка девальвація — не лише іміджева проблема режиму російського диктатора володимира путіна, а й сильний удар по економіці країни-окупанта рф.

В ЦБ росії примушені були визнати, що російський рубль – це валюта, яка взагалі нікому не потрібна на міжнародному ринку. В торгових операціях його використовує тільки росія – і тільки для того, щоб намагатися обходити західні санкції.

Новини

Швидкі та ефективні: Міноборони закупить понад 4000 “Мавіків”

Міністерство оборони України уклало нові контракти на закупівлю для потреб ЗСУ 4200 одиниць безпілотників...

Підробляли документи для “легалізації” за кордоном: ліквідовано мережу підпільних типографій

Українська спецслужба та Нацполіція нейтралізували злочинну організацію, яка масово підробляла та продавала документи України...

Майже 90 окупантів та сім гармат: нові втрати росіян на півдні

Сили оборони півдня за минулу добу, 20 травня, ліквідували 88 солдатів та офіцерів, а...

Яка кількість засуджених, які подали заяви на службу у ЗСУ: відповідь Мін’юсту

Понад 3 тисячі засуджених уже подали заяви на умовно-дострокове звільнення, щоб вступити на службу...

Більше новин