На головнуАналітикаForbes: російські системи РЕБ не здатні впоратися з українськими безпілотниками

Forbes: російські системи РЕБ не здатні впоратися з українськими безпілотниками

Крим окупований росією

Оскільки допомога від Заходу або не надається, або надходить до України з величезними затримками, або у недостатньому обсязі, Україна зробила на фронті ставку на безпілотники. Тисячі БПЛА вражають російську техніку та солдатів, а росія поки що не здатна цьому запобігти – хоча й працює в цьому напрямку.

Про це пише Forbes.

Росіяни знають, що на сьогодні безпілотники – найсмертоносніша зброя в українському арсеналі. Тому терористи намагаються встановлювати системи РЕБ на якнайбільшу кількість бойових машин та транспортних засобів. В теорії, “глушилки” повинні допомагати, але на практиці росіяни сіли у калюжу.

“Проблема для росіян полягає в тому, що їхні глушилки просто не працюють. Перше покоління РЕБ, РП-377, здебільшого не зупиняло БПЛА. Тепер не спрацьовує і друге покоління – “Волнорез”. Залишається відкритим питання, чи зможе третє покоління перехоплювачів, “Сания”, перевершити своїх попередників. Справедливо буде сказати, що для багатьох російських військ в Україні це питання є екзистенціальним”, – відзначає видання.

На початку війни російські війська використовували ранцеву систему РП-377, яка була доступна у великих кількостях та теоретично захищала від бомб з радіопідривом та БПЛА. На практиці виявилося, що РП-377 глушить безпілотники занадто близько від цілі.

“Так, український БПЛА може осліпнути, коли він прямує до своєї цілі. Але він сліпне, коли вже знаходиться на курсі для нищівного удару”, – відзначило видання

Наступною спробою росіян протидіяти українським дронам стала система РЕБ “Волнорез” з радіусом дії у 800 метрів. Проте переважна більшість цих систем поганої якості – крива зборка, схильність до перегріву та величезні мертві зони між антенами. На додаток, російські війська не розуміли, як їх встановлювати, тому дуже часто встановлений “Волнорез” просто не працював.

Тепер на зміну “Волнорезам” прийшли системи РЕБ “Сания”, які в теорії мають дальність глушіння у 1,5 кілометра.

“Ставки не можуть бути вищими. Якщо “Санії” будуть добре зроблені та достатньо потужні, і дійсно забезпечать надійний захист, вони можуть почати нівелювати перевагу України у використанні безпілотників, яка є однією з небагатьох її переваг”, – резюмує видання.

Раніше “Флот 2017” писав, що у 2024 році в Україні будуть виготовлені тисячі далекобійних ударних безпілотників-камікадзе. Обсяги виробництва тільки зростають і будуть рости й надалі.

Група країн зі складу НАТО надасть Збройним силам України мільйон безпілотників. Якого типу будуть ці безпілотники, не вказуються.

Збройні сили України вже через кілька місяців отримають сотні дронів-камікадзе, які Україна розробила, як аналоги російських дронів “Ланцет”. Перші БПЛА вже пройшли випробування, вони були вдалими.

Новини

Німеччина надішле Україні ще одну систему Patriot

Німеччина оголосила про постачання Україні третьої вогневої установки системи протиповітряної оборони Patriot, повідомляє NTV....

Удар на 650 кілометрів: дрони підірвали військовий радіоцентр РФ

Україна безпілотниками атакувала військову частину росіян у місті Ковилкіно в Мордовії. Про це в Telegram повідомив представник Української добровольчої...

У Польщі створять Раду з питань співпраці з Україною: чим вона займатиметься

Прем’єр Польщі Дональд Туск підписав розпорядження про створення Ради з питань співпраці з Україною....

Шольц не побачив кінця війни в Україні: нам ще довго доведеться постачати зброю

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що війна в Україні "не буде короткою", і Заходу...

Більше новин