На головнуНовиниПолітикаГарантії безпеки України: коли Німеччина та Франція підпишуть угоди з Києвом

Гарантії безпеки України: коли Німеччина та Франція підпишуть угоди з Києвом

Крим окупований росією

Німеччина може вже у лютому 2024 року підписати з Україною договір про гарантії безпеки, оскільки проєкт документа вже готовий. Ймовірно це станеться 16 лютого. А Франція наближається до фіналізації двосторонньої угоди.

За попередніми даними, підписання безпекового договору між Німеччиною та Україною заплановане на 16 лютого. Остаточно доопрацювати і підписати міжурядову угоду можуть під час Мюнхенської конференції з безпеки.

“Запланована угода має стати частиною мережі двосторонніх угод у сфері безпеки, які покликані підтримувати Україну в боротьбі з російською агресією, доки країна ще не є членом НАТО. Це було прийнято на полях саміту НАТО у Вільнюсі в липні минулого року. Основою цієї структури була обрана група G-7”, – пише видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

До фіналізації угоди про гарантії безпеки Україні наближається й Франція, повідомляє Офіс президента України.

Зазначається, що в рамках візиту французької делегації в Україну відбулися переговори щодо гарантій безпеки. Дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонн, керівник військового штабу Фаб’єн Мандон та радники французького президента Ксав’є Шатель і Бертран Бюшвальтер працювали в Києві 3 лютого.

Сторони обговорили доопрацьований проєкт угоди та узгодили позиції щодо окремих елементів документа.

“Наші переговорні команди сьогодні продемонстрували відчутний прогрес й наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди”, – розповіли в Офісі президента.

Учасники переговорів висловили сподівання на можливість підписання угоди вже найближчим часом.

Нагадаємо, 19 жовтня 2023 року було розпочато перший раунд переговорів із Францією щодо укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки.

Раніше повідомлялося, що Україна вже отримала проєкт безпекової угоди від Канади – оскільки після того, як Україна підписала відповідну угоду з Великою Британією, активізувалися переговори з іншими країнами. Крім того, продовжується робота над угодами щодо гарантій безпеки з США, Румунією, Італією.

Як уже повідомляв “Флот 2017“, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єри Данії Метте Фредеріксен, Чехії Петр Фіала, Естонії Кая Каллас та Нідерландів Марк Рютте написали спільний лист, в якому закликали до колективних зусиль для довгострокової підтримки України.

Новини

Використання легкомоторних літаків проти розвідувальних дронів РФ: експерт пояснив, чому це гарна ідея

Україна може активно використовувати легкомоторні літаки, щоб знищувати російські розвідувальні дрони, які залітають у...

Україна повинна далі бити по російським нафтозаводам: в ЗМІ пояснили, чому це геніальна тактика

Українські Збройні сили повинні продовжувати удари по нафтопереробних заводах російських терористів. Такі удари завдають...

Наступ росіян на Харків: росіяни створюють нове угруповання військ

Російські терористи біля кордону з Харківською областю створюють нове угруповання військ. Вони можуть використати...

Група “Інформаційний спротив” отримала престижну міжнародну премію: деталі

Група "Інформаційний спротив" 7 травня отримала у Польщі нагороду "За свободу слова" (Freedom of...

Більше новин