На головнуНовиниПолітика«Кримська платформа»: у Празі відкрився другий парламентський саміт «Кримської платформи»

«Кримська платформа»: у Празі відкрився другий парламентський саміт «Кримської платформи»

Крим окупований росією

У вівторок, 24 жовтня, у Празі розпочав роботу другий парламентський саміт «Кримської платформи». Як відзначив спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук, це «потужна» підтримка суверенітету та територіальної цілісності України.

«Потрібно називати речі своїми іменами. Агресію треба називати агресією, а загарбника треба називати загарбником. Зараз не час для евфемізмів. Шановні друзі, я прошу пам’ятати, що чіткість у політичних оцінках і визначеннях гарантує нам чіткість у діях і відповідно у результатах«», – сказав Стефанчук під час відкриття заходу.

На його думку, цей форум є потужною підтримкою суверенітету та територіальної цілісності України.

Кримська платформа — це ініціатива української влади, яка спрямована на актуалізацію питання деокупації півострова у міжнародному порядку денному.

Головною метою Кримської платформи є консолідація міжнародних зусиль для деокупації Криму, захисту прав та свобод населення півострова, а також посилення безпеки в Європі й на глобальному рівні.

Нагадаємо, першій Парламентський саміт Кримської платформи відбувся у 2022 році у Загребі (Хорватія).

За словами голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, в роботі другого парламентського саміту Кримської платформи у Празі візьмуть участь майже 70 делегацій.

Раніше “Флот 2017” писав, що 23 серпня відбувся Міжнародний саміт Кримської платформи. Це вже третій форум. Лідери країн та урядів обговорили майбутнє півострова та проблему безпеки у Чорному морі.

Також повідомлялося, що Сербія, а також дві близькосхідні країни – Об’єднані Арабські Емірати та Бахрейн – приєдналися до учасників Кримської платформи.

Новини

Страшилка для Європи: Росія увімкнула платівку із залякуваннями українськими “неонацистами”

Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив", спостерігає, як тур 3-ї ОШБр у Європі...

Росія атакувала дронами: сили ППО збили більшість “Шахедів”, декілька “пішли” у Румунію

В ніч проти 25 липня російські терористичні війська атакували Україну дронами. Українські оборонці неба...

Мінус гелікоптер: в Росії самоліквідувався Мі-28

В росії, в Калузькій області, під час планового польоту розбився ударний гелікоптер. Екіпаж загинув....

Кремль “розкручує” злочине угрупування Тимура Іванова: чергове затримання військового чиновника

У Москві затримано гендиректора військово-будівельної компанії (ВБК) міністерства оборони росії Андрія Бєлкова. Він підозрюється...

Більше новин