На головнуАналітикаКуди росія звозить боєприпаси з КНДР: показані маршрути та склади

Куди росія звозить боєприпаси з КНДР: показані маршрути та склади

Крим окупований росією

РФ для вивантаження боєприпасів з КНДР використовує закинуту базу підводних човнів, а основний склад з ними знаходиться у 290 км від поточної лінії фронту.

ОSINT-група Frontelligence Insight детально дослідила шляхи потрапляння з КНДР снарядів до РФ, а також три основні бази зберігання, куди їх доставляють перед безпосереднім розподіленням серед частин на фронті.

Відповідно до опублікованого дослідження шлях північнокорейських боєприпасів до РФ починається з порту Райджін на північному сході КНДР, звідки кораблі з контейнерами прямують до невеликого порту поряд із селищем Дунай, що під Владивостоком.

Розвантаження контейнерів проходить у бухті Конюшкова. З боку Defense Express зазначимо, що за часи СРСР наприкінці 70-х там знаходилась база 9-ої дивізії дизельних підводних човнів, а також база озброєння (включно з балістичними та крилатими ракетами) для стратегічних підводних човнів “Шкотово-16”, яка станом на 2021 рік вважалась закинутою.

Цей транспортний вузол неможливо назвати зручним, станом на червень 2022 року на супутникових знімках не видно, ані кранового обладнання, ані підведеної під причали залізничної колії.

Тому, як йдеться у дослідженні, для перевантаження контейнерів на залізничні платформи необхідно везти їх на вантажівках до місця приблизно у кілометрі від причалів.

Далі снаряди з КНДР прямують на одну з трьох тилових баз через всю РФ. Першою з них є 719-а база у районі Тихорєцька у Краснодарському краї. Супутникові знімки демонструють, що її розширення розпочалось у середині серпня 2023 року. Скоріш за все саме ця база є головним складом артилерійських боєприпасів для РФ.

Другою базою, де, скоріш за все зберігаються балістичні ракети, є Моздок у Північній Осетії. Хоча в OSINT-група Frontelligence Insight наразі немає доказів транспортування цього виду озброєння саме на цю базу. Зазначимо, що вона знаходиться поряд з аеродромом де базуються бомбардувальники Ту-22М3, а від недавнього часу й МиГ-31К, окрім того, цей аеродром використовується й транспортною авіацією “ВКС” РФ.

Третьою базою є новостворений невеликий склад поряд із селищем Єгорлицьке у Ростовській області. Він знаходиться на території покинутого аеродрому у трьох кілометрах від селища. Перші укриття для боєприпасів на ньому були створені у вересні 2023 року.

Після цього, боєприпаси з них розподіляються вже між російськими частинами безпосередньо на фронті, для чого використовується військовий та цивільний автотранспорт, який розвозить їх по малих прифронтових базах.

З боку Defense Express можемо додати, що використання доволі незручної бази у бухті Конюшкова на Далекому Сході можливо пояснити лише бажанням замаскувати перевезення боєприпасів з КНДР. Окрім того, це небезпечний вантаж, який у випадку детонації може знищити порт. У цьому випадку вибір незручного, але віддаленого порту цілком логічний. Окрім того, там може бути використана покинута підземна інфраструктура радянської бази для зберігання боєприпасів.

З головних баз цілком можливо вважати 719-у базу у трьох кілометрах від Тихорєцька, поряд з яким також знаходиться військова авіабаза, формально – 627-й навчальний авіаційний полк. Але класність аеродрому цілком дозволяє приймати на ньому й військово-транспортні Ил-76. Зазначимо, що дальність від поточної лінії фронту до Тихорєцька складає близько 290 км.

Таким чином знову постає питання зняття нелюдяної умови невикористання далекобійного високоточного ракетного озброєння від партнерів по території РФ.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що російський терористичний режим вже запускав по Україні північнокорейські балістичні ракети. Зокрема, це сталося під час ударів російських нацистів 30 грудня та 2 січня.

Також ми писали, що Північна Корея передала російському терористичному союзнику понад тисячу контейнерів з військовою технікою та боєприпасами для використання у війні проти України.

Новини

Підтримка ППО України: Бельгія надасть ракети та зробить вклад в німецьку ініціативу

Бельгія ухвалила рішення підтримати можливості української протиповітряної оборони. Міноборони Бельгії з власних запасів передасть...

Масовані удари по Україні: які ракети стала активніше використовувати Росія

Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш заявив, що російські терористичні війська активізували використання ракет...

Дрони та ПЗРК: Австралія надасть Україні пакет допомоги

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Австралія у рамках коаліції безпілотників передасть Україні дрони...

Коаліція з повернення українських дітей: ще одна країна приєдналася до ініціативи

Омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець заявив про приєднання Японії до міжнародної коаліції для...

Більше новин