На головнуПорушення прав людиниМасові порушення прав людини в Криму: новий звіт Моніторингової місії ООН

Масові порушення прав людини в Криму: новий звіт Моніторингової місії ООН

Крим окупований росією

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні представила нову доповідь щодо масових порушень прав людини та гуманітарного права в окупованому росією Криму.

Про це повідомляє пресслужба місії.

В новому звіті наголошується, що окупація Кримського півострова російською федерацією у 2014 році призвела до незаконного нав’язування громадянства, законодавства та інституцій рф у всіх сферах життя.

“За десять років… нехтування російською федерацією своїх зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом завдало серйозної та довготривалої шкоди населенню Криму, – вказується в доповіді. – Через вісім років після окупації та незаконної анексії Криму рф продовжила окупацію, а відтак незаконну анексію районів Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, де Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало порушення аналогічного характеру”.

В доповіді особливу увагу приділено утиску кримських татар, зокрема Меджлісу.

За словами голови Моніторингової місії Даніель Белл, за десять років задокументовано дії рф, спрямовані на “нав’язування Криму російської мови, культури та інституційних рамок, і водночас на знищення багатої культурної, мовної та релігійної спадщини півострова”.

Будь-яка опозиція наштовхується на жорстокі репресії, котрі нерідко супроводжуються порушеннями прав людини, насильницькими зникненнями, свавільними затриманнями й тортурами, зазначається у звіті місії.

“Нова доповідь докладно описує насильницькі та репресивні заходи проти цивільного населення в Криму протягом десяти років російської окупації. Ці порушення є похмурим попередженням руйнівного та тривалого впливу, який російська окупація може чинити на інші захоплені регіони України», – ідеться на сторінці Моніторингової місії у Facebook.

Нагадаємо, що Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні діє на підставі угоди між українським урядом та УВКПЛ від 31 липня 2014 року.

Як повідомляв “Флот 2017“, 29 лютого в окупованому Криму так звані “силовики” провели незаконні обшуки у кількох домівках кримських татар, а також у мечеті міста Старий Крим.

Також повідомлялося, що так званий “суд” у тимчасово окупованому Криму призначив незалежній мусульманській громаді “Алушта” штраф у сумі 100 тисяч рублів, це близько 41 623 грн, за так зване “зберігання та поширення екстремістських матеріалів”.

Новини

Використання легкомоторних літаків проти розвідувальних дронів РФ: експерт пояснив, чому це гарна ідея

Україна може активно використовувати легкомоторні літаки, щоб знищувати російські розвідувальні дрони, які залітають у...

Україна повинна далі бити по російським нафтозаводам: в ЗМІ пояснили, чому це геніальна тактика

Українські Збройні сили повинні продовжувати удари по нафтопереробних заводах російських терористів. Такі удари завдають...

Наступ росіян на Харків: росіяни створюють нове угруповання військ

Російські терористи біля кордону з Харківською областю створюють нове угруповання військ. Вони можуть використати...

Група “Інформаційний спротив” отримала престижну міжнародну премію: деталі

Група "Інформаційний спротив" 7 травня отримала у Польщі нагороду "За свободу слова" (Freedom of...

Більше новин