На головнуАналітикаНе набралося навіть половини: Reuters розкрив деталі провалу "снарядного плану" для України

Не набралося навіть половини: Reuters розкрив деталі провалу “снарядного плану” для України

Крим окупований росією

Попри те, що держави-члени Європейського Союзу обіцяли Україні передати мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року, станом на грудень вони передали лише 480 тисяч снарядів, з них тільки 60 тисяч – у рамках плану спільних закупівель.

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Видання нагадує, що у березні 2023 року ЄС презентував план надання Україні мільйона артилерійських снарядів. Він складався з трьох частин – постачання із запасів армій ЄС, інвестиції у власне виробництво та замовлення снарядів у збройових компаній за схемою спільних закупівель, яку координує Європейське оборонне агентство.

Реалізовано було тільки два пункти – ЄС передав Україні близько 300 тисяч снарядів з власних запасів, ще 60 тисяч вдалося передати у рамках спільних закупівель. Різницю перекрили європейські союзники, але навіть так цифра склала тільки 480 тисяч.

В Євросоюзі виправдовуються, що для цього є причини. Дехто вважає, що переважна частина урядів країн ЄС просто не розмістила замовлення попри свої заяви про довгострокову підтримку України. Інші кажуть, що європейська промисловість потребує часу, щоб наростити темпи виробництва снарядів. Але попри виправдання зараз можна говорити про те, що “снарядний план” фактично провалено.

Раніше “Флот 2017” писав, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус не змінив думку про те, що Євросоюз не зможе передати Україні один мільйон боєприпасів до весни 2024 року, проте пообіцяв покращення ситуації. В найближчі місяці Німеччина передасть 200 тисяч снарядів.

Міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен заявив, що ймовірно до Різдва буде ухвалено рішення про збільшення виробництва артилерійських боєприпасів для України.

Німецький концерн Rheinmetall отримав велике замовлення на виготовлення 155-мм снарядів для України. Замовником у контракті виступає неназвана країна НАТО. Але ці снаряди Україна отримає тільки у 2025 році.

Новини

Нейтралізують першим: у Литві назвали долю Калінінграду у разі війни росії проти НАТО

Північноатлантичний Альянс дуже швидко "нейтралізує" Калінінград – російський анклав, у тому випадку, якщо російський...

СБУ завершила розслідування у справі про знищення “Мрії”

Служба безпеки України завершила розслідування у справі щодо втрати літака Ан-225 "Мрія" на початку...

Зустріч Байдена з лідерами Конгресу: відомі перші подробиці

Президент США Джозеф Байден зустрівся з лідерами Конгресу та обговорив питання термінового надання Україні...

Туск все ж не виключає заборону українського імпорту: деталі

Польща може піти проти правил Європейського Союзу та в односторонньому порядку заборонити імпорт нових...

Більше новин