На головнуНовиниПодіїНова загроза: кремль може використати Придністров'я, щоб підірвати експорт зерна Україною

Нова загроза: кремль може використати Придністров’я, щоб підірвати експорт зерна Україною

Крим окупований росією

Воєнні аналітики Інституту вивчення війни застерігають, що кремль може вжити заходів, щоб зірвати український експорт зерна. Росія може використати невизнане Придністров’я для створення нестабільності в Молдові й таким чином завдати шкоди трафіку вздовж західного узбережжя Чорного моря.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

За підсумками 2023 року в румунському чорноморському порту Констанца було відвантажено рекордні 36 млн метричних тонн зерна. Причому, майже 40% цих поставок становило українське зерно.

За оцінками експертів ISW, українські удари по кораблях чф рф змусили москву змінити моделі операцій та відвести деякі судна від своєї основної бази в окупованому Севастополі. Крім того, знищення і пошкодження суден чф рф дозволило Україні й партнерам максимально використовувати чорноморський зерновий коридор.

Наразі міжнародна підтримка цього проєкту продовжує зростати, попри вихід росії з Чорноморської зернової ініціативи та погрози силою заблокувати її діяльність.

“Тож незважаючи на ослаблену присутність росії в західній частині Чорного моря, кремль може розглядати операцію під фальшивим прапором у Придністров’ї, як альтернативний спосіб утримати країни від участі в українському зерновому коридорі”, – зауважили у ISW.

Нагадаємо, з початку роботи українського тимчасового коридору безпеки у Чорному морі ним пройшли вже 200 цивільних суден, які вивезли вже сім мільйонів тонн вантажів з України. Майже 5 млн тонн з них – це продукція українських аграріїв.

Як вже писав “Флот 2017“, цивільні кораблі продовжать використовувати гуманітарний коридор в Чорному морі попри російські міни. Загроза підриву збільшується після штормів, тому необхідна міжнародна підтримка у розмінуванні.

Також повідомлялося, в кремлі вважають, що збереження виходу України до Чорного моря є проблемою для рф.

Новини

Будуть висновки: Зеленський визнав недостатній захист об’єктів енергетики

Українські енергетичні об'єкти виявилися недостатньо захищеними від російських повітряних терористичних актів. Будуть зроблені відповідні...

Україна та Норвегія підпишуть безпекову угоду: що відомо

Україна та Норвегія незабаром підпишуть безпекову угоду відповідно до рамкових домовленостей, які було укладено...

Єврокомісія схвалила умови для перших платежів Україні з фонду в 50 мільярдів євро

Європейська комісія 15 квітня рекомендувала Раді Європейського Союзу схвалити план реформ, який запропонував український...

Велика група конгресменів підписала відкритий лист до Майка Джонсона: деталі

В США понад 90 конгресменів з Палати представників звернулися до спікера Майка Джонсона з...

Більше новин