На головнуНовиниПолітикаПокарання гривнею: Рада вводить штраф за порушення комендантської години

Покарання гривнею: Рада вводить штраф за порушення комендантської години

Крим окупований росією

Народні депутати України в першому читанні ухвалили законопроєкт №10195 щодо адміністративної відповідальності за порушення громадянами комендантської години, а підприємствами — спеціального режиму роботи під час воєнного стану. Вводиться система штрафів.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

На пленарному засіданні в суботу, 9 грудня, даний законопроєкт підтримали 233 народні депутати.

Згідно з документом, порушення комендантської години зможе тягнути за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), тобто від 8500 до 17000 грн. Проте повторне правопорушення протягом року передбачатиме штраф у розмірі 1000-2000 НМДГ, тобто від 17000 грн до 34000 грн.

За порушення суб’єктом господарювання встановлених на відповідній території спеціального режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану парламентарії пропонують запровадити штраф на керівника суб’єкта господарювання, фізичну особу-підприємця (ФОП) у розмірі від 3000 до 6000 НМДГ (51000-102000 грн). За повторне – 10000-20000 НМДГ (від 170 тис. грн до 340 тис. грн).

Законопроєкт розроблявся спільно з Міністерством внутрішніх справ й Національною поліцією України.

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення рф в Україні щоденно діє комендантська година. Це одне з обмежень режиму воєнного стану, що передбачає низку заборон у нічний час (визначається для кожного регіону окремо):

  • перебування на вулиці та у громадських місцях;
  • проїзд на будь-якому виді транспорту без перепустки;
  • робота ТРЦ, кафе, ресторанів, інших торговельних і розважальних закладів, установ, крім критичної інфраструктури.

Під час комендантської години можна залишати домівку за однієї умови – щоб дістатися укриття, якщо було оголошено повітряну тривогу.

Спеціальні перепустки на пересування можуть отримати лише працівники підрозділів сектору безпеки та оборони України, критичної інфраструктури та органів державної влади. Їх видають військові адміністрації.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” повідомляв, що в Україні під забороною на Різдво та Новий рік будуть масові заходи, проте ялинки в багатьох містах все ж вирішили встановити. Комендантська година також буде діяти у встановленому порядку.

Також повідомлялося, що у листопаді 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав закони щодо продовження воєнного стану та мобілізації до лав Збройних сил в Україні. Таким чином, мобілізація та воєнний стан продовжуються ще на 90 днів – з 16 листопада 2023 року до 14 лютого 2024 року.

Новини

Нейтралізують першим: у Литві назвали долю Калінінграду у разі війни росії проти НАТО

Північноатлантичний Альянс дуже швидко "нейтралізує" Калінінград – російський анклав, у тому випадку, якщо російський...

СБУ завершила розслідування у справі про знищення “Мрії”

Служба безпеки України завершила розслідування у справі щодо втрати літака Ан-225 "Мрія" на початку...

Зустріч Байдена з лідерами Конгресу: відомі перші подробиці

Президент США Джозеф Байден зустрівся з лідерами Конгресу та обговорив питання термінового надання Україні...

Туск все ж не виключає заборону українського імпорту: деталі

Польща може піти проти правил Європейського Союзу та в односторонньому порядку заборонити імпорт нових...

Більше новин