Азербайджан, який вдало завершив військову операцію з відновлення свого контролю в Нагірному Карабасі, може незабаром розпочати вторгнення до Вірменії, намагаючись вирішити проблему Зангезурського коридору та доступу до Нахічеванського ексклава.
Про це пише видання Politico з посиланням на джерела, які знайомі з розмовою державного секретаря США Ентоні Блінкена з групою конгресменів.
Зокрема, конгресмени намагалися переконати Блінкена у тому, що США повинні вжити термінових заходів проти президента Азербайджану Ільхама Алієва у відповідь на початок операції в Нагірному Карабасі у вересні.
У відповідь Блінкен сказав, що США має дані про те, що Азербайджан може незабаром розпочати вторгнення у Вірменію. За його словами, Держдепартамент шукає шляхи для притягнення Баку до відповіді та планує перестати надавати Азербайджану військову допомогу. Втім, додав держсекретар, в США сподіваються на успіх дипломатичних переговорів між Азербайджаном та Вірменією.
Нагадаємо, «Флот 2017» повідомляв, що Азербайджан 19 вересня 2023 року розпочав у Карабаху локальні антитерористичні заходи для відновлення конституційного ладу та висунув ультиматум Вірменії: негайно вивести всі вірменські війська з Нагірного Карабаху, оскільки це «єдиний шлях до миру» у цьому регіоні.
У Баку заявили про готовність зустрітися із представниками вірменського населення Нагірного Карабаху у місті Євлах. Але за умови, що вірменські збройні формування піднімуть білий прапор та здадуть зброю, а режим розпуститься.
20 вересня у Нагірному Карабаху припинився вогонь, почалося перемир’я. 21 вересня в азербайджанському місті Євлах відбулися переговори представників влади Азербайджану та мешканців вірменського походження Нагірного Карабаху.
28 вересня «влада» невизнаної Нагірно-Карабахської республіки заявила про припинення свого існування з початку 2024 року. Такого рішення «влада» Нагірного Карабаху дійшли після військової операції Азербайджану в регіоні.