На головнуНовиниПолітикаПоштовх розвитку "оборонки" в Україні: США вже надали дані для виробництва систем...

Поштовх розвитку “оборонки” в Україні: США вже надали дані для виробництва систем ППО FrankenSAM

Крим окупований росією

Сполучені Штати Америки планують допомогти Україні в розвитку оборонної промисловості. Мова йде про підтримку галузі виробництва систем протиповітряної оборони, ремонту та технічного обслуговування, а також виробництва критично важливих боєприпасів. Україні вже було надано технічні дані для початку місцевого виробництва гібридних систем ППО FrankenSAM.

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

Питання співпраці з Україною в галузі розвитку української оборонної промисловості обговорювали на конференції в американському міністерстві торгівлі за участю представників промисловості та уряду США, України та Європи. Учасники, як повідомив Білий дім, зосередилися “на значному збільшенні виробництва зброї для підтримки оборони України”.

В результаті Пентагон, Міноборони України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України “підписали заяву про наміри щодо спільного виробництва та обміну технічними даними, які будуть спрямовані на задоволення нагальних оперативних потреб Збройних сил України”.

Зазначається, що акцент було зроблено на співпрацю в галузі “виробництва систем протиповітряної оборони, ремонту та технічного обслуговування, а також виробництва критично важливих боєприпасів”.

Україні було надано технічні дані для початку місцевого виробництва гібридних систем ППО FrankenSAM.

“Паралельне виробництво цих систем в Україні та в США дасть змогу прискорити їх розгортання і дасть змогу Україні зробити значний внесок у підтримання своїх систем протиповітряної оборони”, – наголошується в повідомленні.

Держдеп США планує направити свого радника до Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України “для підтримки та прискорення переходу України до сумісних збройних сил, боротьби з корупцією та залучення іноземних інвестицій у критично важливі галузі”.

Крім того, було сформовано міжвідомчу “команду з угод з Україною”, що складається з представників Держдепу, Пентагону і Мінторгівлі. Мета команди підтримувати “промисловість, українських та інших партнерів, які потребують рекомендацій щодо потенційних угод і експортних вимог для оборонної промисловості України”.

Нагадаємо, для того, щоб задовольнити зростаючі потреби України в озброєннях, США і Україна запустили програму FrankenSAM по створенню гібридних систем. В комбінацію об’єднуються західні зразки, які “припадають пилом на складах НАТО” зі старими радянськими системами, які є надлишку в Україні.

За програмою FrankenSAM об’єднуються передові ракети класу “земля-повітря” західного калібру з модернізованими пусковими установками або радарами радянської епохи.

Вже є три варіанти комбінацій.

Два варіанти таких систем ППО – один із радянських пускових установок “Бук” і американських ракет “Сі Сперроу”, інший – імпровізована наземна установка, що є гібридом радарів радянської епохи і надзвукових авіаційних ракет “Сайдвіндер”.

Третій варіант являє собою комбінацію радянського обладнання та систем ППО “Хоук”.

Перспективною розробкою FrankenSAM, ймовірно, стане комбінація ракет і пускової установки “Петріот”, яка працюватиме зі старими радіолокаційними системами українського виробництва.

Інтеграція обладнання радянських часів із більш досконалими західними ракетами може допомогти Україні “використати свій арсенал на випадок майбутньої довгої війни”.

Як вже повідомляв “Флот 2017”, у Повітряних силах ЗСУ офіційно підтвердили, що ЗРК “Бук-М1” переобладнали під американські ракети RIM-7 Sea Sparrow та AIM-9.

Також повідомлялося, що в рамках проєкту FrankenSAM американські розробники змогли інтегрувати зенітні ракети системи Patriot з українським ЗРК радянського зразка. Випробування пройшло успішно. В Україні “нове” озброєння з’явиться цієї зими.

Новини

Польща зробила заяву щодо відправлення своїх військ в Україну: що відомо

Польща не відправлятиме свої війська на війну в Україну. Натомість Варшава краще передасть ЗСУ техніку. Про це...

Горить і димить: партизани опублікували відео палаючого російського Су-34

Українські партизани знайшли місце падіння російського винищувача Су-34. Борт Силами оборони України було збито...

Данілов пояснив, чому 2024-й стане “ключовим” для Путіна

Нинішній рік стане "ключовим" не лише для України, а й особисто для російського диктатора...

У РФ стався вибух на електропідстанції, що живить оборонні заводи окупантів

У російському Єкатеринбурзі пролунав вибух на електропідстанції, яка забезпечує енергією три оборонні заводи окупантів....

Більше новин