На головнуНовиниПодіїПосли ЄС знову спробують домовитись про торгівлю з Україною: розглядають компроміс

Посли ЄС знову спробують домовитись про торгівлю з Україною: розглядають компроміс

Крим окупований росією

У середу посли ЄС знову спробують схвалити продовження угоди про безмитну торгівлю з Україною. 

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Це буде вже третя зустріч представників країн ЄС після того, як тиждень тому з Європарламентом було попередньо узгоджено компроміс, який потім відхилили через спротив групи країн на чолі з Польщею та Францією. 

Варшава та Париж за підтримки групи сусідніх з Україною країн при розрахунку обсягу квот на українську сільськогосподарську продукцію прагнули включити 2021 рік, коли обсяг українського агроімпорту був нижчим.

За даними RMF FM, наразі проєкт домовленості передбачає, що середній показник вираховується за 2022-2023 роки, коли український імпорт вже був вищим. 

Як стало відомо польській радіостанції від джерел, зараз розглядають компроміс, який передбачає замість усього 2021 року включити у розрахунок лише пів року, починаючи з червня.Такий компроміс означав би часткове скорочення надходження українського продовольства.

Франція та Польща також досі намагаються застосувати кількісні обмеження щодо української пшениці, які наразі стосуються лише цукру та яєць, а після компромісу з Європарламентом – також птиці, круп, вівса та меду.

Франція прагне включити і ячмінь до списку. Однак, за даними радіостанції, їй буде дуже важко цього досягти. Міністр сільського господарства Бельгії Девід Кларінваль дав зрозуміти у вівторок, що згоди від країн Європейського Союзу на це не було.

“Бельгійці дуже неохоче йдуть на поступки, оскільки внесення змін означатиме подальші переговори з Європарламентом і дуже стислий календар для затвердження угоди, яка має набути чинності 6 червня ще на один рік. Це все перевертає з ніг на голову”, – повідомило джерело у ЄС.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що польське Міністерство сільського господарства та розвитку сільських районів на переговорах із фермерами досягли певних результатів. Зокрема, до переліку умов увійшла заборона транзиту через Польщу української агропродукції.

Також повідомлялося, що через блокаду кордону польськими страйкарями Україна за березень недоотримає 6,5 млрд гривень надходжень від митниці.

Новини

Черговий рекорд: за листопад у Білорусь залетіло понад 150 російських безпілотників.

У листопаді 2024 року щонайменше 151 російський безпілотник зайшов у повітряний простір Білорусі. Щонайменше...

США готують новий пакет допомоги Україні на 725 мільйонів доларів – ЗМІ

США мають намір найближчим часом передати Збройним силам України новий пакет військової допомоги загальною...

“Дискутуємо”: Шольц прокоментував постачання Україні ракет Taurus

В Німеччині зараз йдуть дискусії щодо надання Україні окремих систем, зокрема крилатих ракет Taurus....

Україні потрібні системи ППО для прикриття 20 важливих об’єктів – Зеленський

Україні потрібно отримати від партнерів додаткові системи протиповітряної оборони, щоб прикрити від повітряних атак...

Більше новин