На головнуНовиниСуспільствоПоставляв до росії сировину для РЛС військових кораблів: підприємець отримав підозру

Поставляв до росії сировину для РЛС військових кораблів: підприємець отримав підозру

Крим окупований росією

Співробітники Служби безпеки на Закарпатті викрили місцевого підприємця, який співпрацював з партнерами з рф. Він організував схему постачання сировини для виробництва радіолокаційних комплексів для обладнання, яке використовується на військових кораблях.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Підприємець із Закарпаття організував поставки вогнетривкої сировини, яка необхідна для виплавки сталі та її подальшого застосування для виробництва радіолокаційних комплексів для суден російського флоту.

Для реалізації схеми він виїхав до однієї з європейських країн, звідки й перевозив відповідну сировину нібито для замовників з Близького Сходу. А насправді переправляв придбану продукцію через територію білорусі покупцям в рф. Для перевезення оптових партій сировини зловмисник використовував вантажівки власного автотранспортного підприємства на території ЄС.

Таким чином фігурант поставив до росії декілька партій сировини на понад 12 млн у гривневому еквіваленті.

Серед основних замовників товару були представники одного з найбільших підприємств чорної металургії рф – Нижньолипецького металургійного комбінату, що виробляє сталь.

Цей сплав росіяни відправляли до підсанкційної російської компанії «Ізумруд», яка виготовляє радіолокаційне обладнання для військових кораблів агресора.

Крім того, задокументовані факти постачання сировини до тимчасово окупованого Криму.

Організатор для маскування «схеми» вносив недостовірні відомості до міжнародних товарно-транспортних накладних, насамперед щодо маршрутів перевезень та замовників продукції.

Під час обшуків в офісних приміщеннях фігуранта на Закарпатті виявлено фінансово-господарську документацію із доказами оборудок.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили директору підприємства про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора).

Оскільки зловмисник переховується від правосуддя за кордоном, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності.

Як уже повідомляв «Флот 2017», ще дев’яти бізнесменам-колаборантам з окупованого Криму прокуратура АР Крим та Севастополя повідомила про підозри. Фігуранти співпрацювали з російськими загарбниками, а також з так званою «владою»: постачали товари та послуги.

Також повідомлялося, що СБУ та ДБР затримали на Київщині гендиректора ливарного заводу з тимчасово окупованої Макіївки на Донеччині. Його підозрюють у причетності до фінансування терористичної організації «ДНР».

Новини

Підтримка ППО України: Бельгія надасть ракети та зробить вклад в німецьку ініціативу

Бельгія ухвалила рішення підтримати можливості української протиповітряної оборони. Міноборони Бельгії з власних запасів передасть...

Масовані удари по Україні: які ракети стала активніше використовувати Росія

Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш заявив, що російські терористичні війська активізували використання ракет...

Дрони та ПЗРК: Австралія надасть Україні пакет допомоги

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Австралія у рамках коаліції безпілотників передасть Україні дрони...

Коаліція з повернення українських дітей: ще одна країна приєдналася до ініціативи

Омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець заявив про приєднання Японії до міжнародної коаліції для...

Більше новин