На головнуНовиниЗа кордономПритиснули росіян: Швейцарія почала боротьбу з ухиленням від санкцій

Притиснули росіян: Швейцарія почала боротьбу з ухиленням від санкцій

Крим окупований росією

Швейцарія останнім часом значно наростила зусилля з боротьби з компаніями та особами, які намагаються допомагати рф обходити санкції, використовуючи для цього швейцарську юрисдикцію. Групу спеціалістів з розслідування та забезпечення виконання санкцій створив Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).

Про це повідомляє Reuters.

Швейцарський уряд пішов на це через критику з боку інших західних країн. Швейцарію звинуватили у тому, що вона сприяє приховуванню росіянами грошей у швейцарських банках.

Минулого року країна заморозила близько 7,7 мільярда швейцарських франків активів, які належать росії та росіянам. Проте це тільки мала частина зі 150 млрд франків російських грошей, які можуть перебувати саме у швейцарських банках. А з 24 лютого 2022 року SECO отримав понад 230 повідомлень щодо потенційного порушення санкцій проти росії.

“Це призвело до 47 проваджень, з яких 20 справ були закриті, а дев’ять – з накладенням штрафів різного ступеня тяжкості. За даними SECO, близько 18 справ все ще залишаються активними, і до них постійно додаються нові”, – сказано у повідомленні.

Як повідомляв “Флот 2017“, Європейський союз 18 грудня дав “зелено світло” 12-му пакету санкцій проти російської федерації, який ще більше послабить військову машину країни-агресора. Під заборону потрапили імпорт алмазів, заліза й сталі. Крім того, окремий блок санкційних рішень ЄС стосується посилення чинних обмежень.

Російський терористичний режим дуже нахабно відреагував на санкції Європейського Союзу проти російських алмазів – у кремлі відкрито заявили, що будуть обходити ці санкції.

Парламент Швейцарії 31 січня схвалив приєднання країни до майже всіх нових європейських санкцій проти російського режиму, які впровадили в грудні 2023 року.

Новини

Німеччина надішле Україні ще одну систему Patriot

Німеччина оголосила про постачання Україні третьої вогневої установки системи протиповітряної оборони Patriot, повідомляє NTV....

Удар на 650 кілометрів: дрони підірвали військовий радіоцентр РФ

Україна безпілотниками атакувала військову частину росіян у місті Ковилкіно в Мордовії. Про це в Telegram повідомив представник Української добровольчої...

У Польщі створять Раду з питань співпраці з Україною: чим вона займатиметься

Прем’єр Польщі Дональд Туск підписав розпорядження про створення Ради з питань співпраці з Україною....

Шольц не побачив кінця війни в Україні: нам ще довго доведеться постачати зброю

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що війна в Україні "не буде короткою", і Заходу...

Більше новин