На головнуНовиниЕкономікаРосія зупиняє експорт бензину: ГУР пообіцяв продовжити "інциденти" на НПЗ

Росія зупиняє експорт бензину: ГУР пообіцяв продовжити “інциденти” на НПЗ

Крим окупований росією

Росія зупиняє експорт бензину з 1 березня на пів року. Причина – низка пожеж на нафтопереробних заводах (НПЗ). В Головному управлінні розвідки Міноборони України пообіцяли, що “інциденти продовжуватимуться”.

Про це пише Forbes.

Уряд рф з 1 березня заборонить експорт бензину на пів року. Заборона не стосуватиметься узгоджених поставок до ЄАЕС, Монголії, Узбекистану, а також окупованих Південної Осетії та Абхазії, уточнюють російські ЗМІ.

Це рішення російських уряд прийняв після низки пожеж на нафтопереробних заводах. Тільки протягом січня–лютого 2024 року були атаковані близько 10 заводів і нафтобаз у рф.

Українські спецслужби офіційно не беруть на себе відповідальність за атаки на російську нафтову інфраструктуру та називають їх “інцидентами”.

Так, за словами речника ГУР Андрія Юсова, інциденти продовжуватимуться.

Зазначається, що заборона діятиме пів року. Представник віцепремʼєра рф Олександр Новак пояснив, що цей крок повинен допомогти утримати ціни у сезон збільшеного попиту на пальне на тлі скорочення виробництва.

Крім того, НПЗ, як очікується, зобовʼяжуть продавати 16% дизельного пального на біржі. Хоча наразі вони продають 12,5%.

У січні-лютому 2024 року низка нафтопереробних заводів в росії, у тому числі у Волгограді, Краснодарському краї, Туапсе та Усть-Лузі, були пошкоджені внаслідок атак безпілотників. Також сталася аварія на Нижегородському НПЗ. Виробництво бензину у росії було скорочено майже на 2%.

На цьому фоні біржові ціни на бензин АІ-92 та АІ-95, а також на літнє дизпаливо з початку року зросли на 8–23%.

У Forbes Ukraine зазначили, що під атаками дронів опинилася інфраструктура, яка торік принесла росії третину експортних надходжень. Географія ударів – від Чорного моря до витоків Волги.

За даними Bloomberg, за другий тиждень лютого російські підприємства переробляли 5,16 млн барелів нафти на день. А це на 94 000 барелів на день менше, ніж попереднього тижня.

Нафтопереробка в росії ще більше постраждала, оскільки НПЗ борються зі збитками, завданими атаками дронів. З початку цього року внаслідок українських атак було пошкоджено шість нафтопереробних заводів, на частку яких припадало близько 18% від загального обсягу переробки нафти в росії.

Нагадаємо, в росії, під Курськом, у ніч проти 15 лютого сталася потужна пожежа на нафтобазі. Палали резервуари. Місцева влада заявляла про нібито “атаку” безпілотника.

Раніше “Флот 2017” писав, що уночі 13 лютого у москві палав нафтопереробний завод “Газпромнафти”. Також повідомлялося, що в Краснодарському краї рф пожежа вирувала на території нафтопереробного заводу “Ільський”. А на початку лютого у Волгограді сталася пожежа на нафтопереробному заводі.

Новини

В ДПСУ допустили зміну правил виїзду за кордон через закон про мобілізацію: що відомо

Після того, як набуде чинності закон про мобілізацію, Кабінет міністрів України може внести зміни...

Росія обере агресивнішу тактику: в розвідці США зробили сумний прогноз

Російські терористи на фронті в Україні оберуть більш агресивнішу тактику атак на Україну. Вони...

В Європарламенті знову вимагають забрати в Грузії статус кандидата до ЄС

Європейська комісія повинна призупинити статус кандидата на вступ до Європейського Союзу, який має Грузія...

Російські окупанти тестують залізницю на окупованому півдні: запустили перший потяг

Російські терористи запустили перший вантажний потяг по нещодавно збудованому відрізку залізниці з тимчасово окупованого...

Більше новин