На головнуАналітикаЩо потрібно для ешелонованої ППО в українських містах: оглядач розповів деталі

Що потрібно для ешелонованої ППО в українських містах: оглядач розповів деталі

Крим окупований росією

Найкраща у Європі багатоешелонована система протиповітряної оборони створена зараз у Києві. Але інші українські міста залишаються майже без захисту, тому над ними потрібно створити саме таку протиповітряну парасольку, як над столицею.

Про це написав військово-політичний оглядач групи ІС Олександр Коваленко у колонці для спільного проєкту “Інформаційного спротиву” та Oboz.UA.

Коваленко зазначає, що у Києві створено високотехнологічний симбіоз систем усіх радіусів дії, який дозволяє перехопити усю номенклатуру російських ракет та безпілотників, за винятком Х-22/Х-32, але остання просто ще не долітала до Києва. Але київська система підійде не всім українським містам – усюди є своя специфіка.

“Наприклад, такі міста як Дніпро, Кривий Ріг та Полтава ідеально підходять для розміщення в них київського аналога ППО. При цьому сама вісь міст створює умовний буфер від прориву вглиб України як ракет, так і дронів-камікадзе. А от у таких містах, як Харків та Суми, київський аналог ППО буде малоефективним. Насамперед через критичну близькість цих міст до кордону з росією та критично малий час на реагування навіть таких високотехнологічних систем, як ЗРК Patriot або SAMP/T, на балістичні загрози з території РФ. Своєю чергою такі комплекси ППО самі стають в умовах Харкова та Сум вразливою для знищення ціллю”, – зазначив він.

Засоби ППО у прифронтових містах повинні мати високу мобільність для виходу з-під обстрілу після знищення повітряних цілей. Але будь-які високомобільні комплекси навряд чи захистять прикордонні міста від балістичного озброєння.

“Дещо інша ситуація і з Одесою. Як я вже вище писав, по ній 6 березня, найімовірніше, було завдано удару балістичною ракетою 9М723. Але нюанс у тому, що такі ракети застосовуються по Одесі досить рідко, а найчастіше з ракет, що важко перехоплюються (а в умовах одеської ППО не перехоплюються взагалі), ворог використовував ракети П-800 “Онікс”, – зазначив Коваленко.

Саме тому Одесі потрібні комплекси ППО SAMP/T, які чудово перехоплюють балістичні та надзвукові протикорабельні ракети на відстані до 120 кілометрів. Перехоплюватися можуть як “Іскандери”, так і Х-22/Х-32 та П-800 “Онікс”.

“Але є й інший нюанс щодо Одеси. Річ у тім, що місто страждає не лише від ракетних ударів, а й від регулярних системних нальотів “Шахедів”. І, на відміну від решти материкової України, одеською проблемою у питанні боротьби із Shahed-136 є море. Проблема в тому, що більшість шляху над морем Shahed-136 долають на наднизьких висотах, щоб не бути поміченими засобами ППО. По суті фіксується момент їхнього пуску, наприклад, з мису Чауда, а потім лише момент набору висоти при підльоті до самої Одеси. Тобто засоби ППО малого радіуса дії мають гранично малий проміжок часу, коли за допомогою ЗРК можна встигнути збити дрони-камікадзе ще й над морем. Потім починається робота мобільних груп перехоплення та ЗСУ”, – пише військово-політичний оглядач.

Тому, резюмує Коваленко, Одеса повинна мати велику кількість мобільних вогневих груп та систем малого радіуса дії, щоб активно винищувати усі “шахеди”, скільки б їх не налетіло.

Раніше “Флот 2017” писав, що українські військові знищили 21 лютого ще один російський винищувач Су-34. Це вже 7-й ворожий літак, який Повітряні сили ліквідували продовж тижня. Так, 19 лютого були знищені два російські літаки, які завдавали ударів керованими авіабомбами по позиціях наших військ: винищувач-бомбардувальник Су-34 та винищувач Су-35С. А 17 лютого знищили три російські літаки – два Су-34 та один Су-35. Доля екіпажів літаків невідома.

Вранці 27 лютого Повітряні сили України збили ще один російській винищувач Су-34 на Східному напрямку. Близько 14:00 27 лютого Збройні сили України знищили ще один російський літак Су-34 на Східному напрямку фронту. Доля екіпажу невідома.

29 лютого українські військові знову добре відпрацювали по російських літаках. Знищено ще два ворожих бомбардувальники Су-34. В той же день вранці українські бійці на сході знищили ще один російський винищувач-бомбардувальник Су-34.

Загалом за другу половину лютого українські військові збили 12 Су-34, 2 Су-35С та 1 А-50У.

Новини

Понад 30 ракет різного типу: росія масово атакувала Україну

У ніч на 27 квітня російські терористичні війська атакували Україну 34 ракетами. Для комбінованого...

Тиск на кримських татар продовжується: окупанти продовжили незаконне затримання активістів

Адвокат Еміль Курбедінов заявив, що фігурантам справи "другої джанкойської групи" - Енверу Халілаєву, Наріману...

Російські окупанти вранці 27 квітня влаштували чергову ракетну атаку: де були вибухи

Російські терористи вранці 27 квітня влаштували ракетну атаку на Україну. Під удар терористів потрапила...

Канада виділить Україні додаткову військову допомогу: гроші на дрони та снарядну ініціативу

Канада передасть Україні у якості військової допомоги додаткові кошти на українське виробництво дронів та...

Більше новин