На головнуНовиниСхожа на північнокорейські: в прокуратурі Харкова показали, якою ракетою росіяни били по...

Схожа на північнокорейські: в прокуратурі Харкова показали, якою ракетою росіяни били по місту 2 січня

Крим окупований росією

Ракета, якою російські терористи 2 січня вдарили по Харкову, візуально схожа на російський “Іскандер”, однак має багато відмінностей. Наприклад, технічно вона менш досконала, а якість збірки залишає бажати кращого.

Про це сказав речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко, повідомляє Укрінформ.

Чубенко зазначив, що правоохоронці отримали велику кількість уламків ракети для вивчення.

“Під час удару від неї залишилися дуже великі частини, зокрема, й хвостова частина, по якій ми змогли зрозуміти, що це нетипова ракета “Іскандер”. Якими ракетами били – такими ж самими чи ні – зараз не можу сказати, оскільки під час інших влучань залишилися дрібні частини, за якими неможливо відрізнити, чи це “Іскандер”, чи дуже схожа на нього ракета. Проводяться експертизи”, – зазначив він.

Чубенко додав, що це перший раз, коли на ракеті намагалися приховати маркування та виробника. Раніше російські терористи цього не робили.

“Спроба затерти номери на певних деталях свідчить про бажання приховати інформацію про цю ракету. До того ж по внутрішньому обладнанню ми бачимо: надписи всередині не дуже охайні, зроблені врізнобій. Зазвичай у таких ракетах, зроблених і в Радянському Союзі, і вже в росії, надписи дуже охайні, все зроблено дуже ретельно, подекуди ставляться навіть прізвища працівників заводу, щоб встановити відповідальних – хто саме і що робив. Тут же такого нема. І ті надписи, цифри, абревіатури, які є, вони різнотипні”, – сказав він.

Ще один момент, який змушує схилятися до варіанту, що ракета виготовлена не в росії – технічні відмінності.

“Ця ракета є трохи більшою, ніж “Іскандер”, буквально на 10 мм в діаметрі. Відрізняється внутрішньо: це обмотка дротів, оскільки на “Іскандері” є захист від РЕБ, спеціальне керування. Тут воно відсутнє, тут дроти просто йдуть всередині цієї ракети”, – розповів спікер.

Проте експерти поки що точно не можуть сказати, чи це ракета з КНДР. Можливо, росія перейшла на більш недбале виробництво ракет – аби воно летіло – або ж ракети виготовила інша країна на замовлення рф.

“За тією інформацією, яка є в мережі Інтернет, за фото з північнокорейських парадів, за соплами, за задньою частиною цієї ракети – вона дуже схожа. І, дійсно, північнокорейська ракета виготовлялася на базі “Іскандера”. Саме тому ми схиляємося до версії, що, можливо, це є ракета, яку надала Північна Корея. Але хочу зауважити, що прямих доказів, щоб стверджувати, що це Північна Корея, чи якась інша країна надала, зараз немає”, – резюмував він.

Раніше «Флот 2017» повідомляв, що російський терористичний режим почав отримувати від північнокорейських поплічників балістичні ракети малої дальності та пускові установки до них. Також навесні почнуться постачання ракет з Ірану.

Російський терористичний режим, схоже за все, вже запускав по Україні північнокорейські балістичні ракети. Зокрема, це сталося під час ударів російських нацистів 30 грудня та 2 січня.

У Повітряних силах ЗСУ поки що не можуть підтвердити інформацію про те, що росія під час обстрілів України використовувала балістичні ракети з Північної Кореї.

Російські терористи навряд чи могли отримати багато ракет KN-23 з Північної Кореї. Режим Ким Чен Ина вихвалявся десятками цих ракет, але більшість із них – це заготовки або макети.

Новини

Підтримка ППО України: Бельгія надасть ракети та зробить вклад в німецьку ініціативу

Бельгія прийняла рішення підтримати можливості української протиповітряної оборони. Міноборони Бельгії з власних запасів...

Масовані удари по Україні: які ракети стала активніше використовувати Росія

Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш заявив, що російські терористичні війська активізували використання ракет...

Дрони та ПЗРК: Австралія надасть Україні пакет допомоги

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Австралія у рамках коаліції безпілотників передасть Україні дрони...

Коаліція з повернення українських дітей: ще одна країна приєдналася до ініціативи

Омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець заявив про приєднання Японії до міжнародної коаліції для...

Більше новин