На головнуНовиниЕкономікаСкільки фінансової допомоги Україні потрібно у 2024 році: Шмигаль назвав цифру

Скільки фінансової допомоги Україні потрібно у 2024 році: Шмигаль назвав цифру

Крим окупований росією

Україна у 2024 році потребує щонайменше 37 млрд доларів США фінансової допомоги від партнерів. Зараз донори допомоги – це Євросоюз, США, МВФ, Японія, Канада, а також інші країни G7.

Про це сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час пресконференції 4 березня.

“Загалом за попередні два роки повномасштабної війни ми залучили понад 75 млрд доларів США зовнішньої допомоги… Фактично на потреби безпеки оборони ми витрачаємо виключно внутрішній ресурс. Порядку 37 млрд доларів ми залучили у 2022 році. Понад 42 млрд доларів ми залучили у 2023 році. План на цей рік залучити щонайменше 37 млрд дол. допомоги від наших партнерів”, – сказав він.

За словами Шмигаля, дефіцит бюджету становить понад 20% ВВП. Ці кошти Україна хоче отримати від союзників. З них через Ukraine Facilities – 17,3 млрд, 5,4 млрд – через МВФ.

“Ми вдячні нашим партнерам. Ми очікуємо на фінансову допомогу від США. Зараз ідуть внутрішні дискусії. Всі ми про них знаємо. Активно працюємо з нашим ключовим партнером, союзником. І думаю, що в наступні періоди будемо мати добрі новини”, – резюмував він.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Токіо надаватиме довгострокову підтримку Україні та звернеться для цього за допомогою до приватного сектору.

Також повідомлялося, що Україна отримала чергову фінансову допомогу від уряду Японії. У держбюджет України зайшла частина коштів гранту обсягом 49,4 млн доларів в рамках проєкту Світового банку “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей” (HOPE).

Новини

Німеччина надішле Україні ще одну систему Patriot

Німеччина оголосила про постачання Україні третьої вогневої установки системи протиповітряної оборони Patriot, повідомляє NTV....

Удар на 650 кілометрів: дрони підірвали військовий радіоцентр РФ

Україна безпілотниками атакувала військову частину росіян у місті Ковилкіно в Мордовії. Про це в Telegram повідомив представник Української добровольчої...

У Польщі створять Раду з питань співпраці з Україною: чим вона займатиметься

Прем’єр Польщі Дональд Туск підписав розпорядження про створення Ради з питань співпраці з Україною....

Шольц не побачив кінця війни в Україні: нам ще довго доведеться постачати зброю

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що війна в Україні "не буде короткою", і Заходу...

Більше новин