На головнуНовиниЗа кордономТиск на москву зростає: Євросоюз ухвалив 13-й пакет санкцій проти рф

Тиск на москву зростає: Євросоюз ухвалив 13-й пакет санкцій проти рф

Крим окупований росією

У п’ятницю, 23 лютого, Європейський союз ухвалив черговий, тринадцятий, пакет санкційних обмежень проти російської федерації через вторгнення в Україну.

Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.

“Рада прийняла сьогодні – у зв’язку з другою річницею початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну – 13-й пакет обмежувальних заходів проти режиму путіна, проти тих, хто несе відповідальність за продовження його незаконної, неспровокованої та невиправданої агресивної війни та тих, хто її суттєво підтримує”, – йдеться у повідомленні.

Високий представник Європейського Союзу із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель вказав, що в міру того, як ми наближаємося до сумної позначки у два роки з того часу, як путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну, Європейський Союз продовжує чинити тиск на росію.

Боррель наголосив, що ЄС посилює обмежувальні заходи щодо російського військового та оборонного сектору, “націлюючись на нові підприємства в третіх країнах, які постачають обладнання”, а також тих, хто несе відповідальність за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей.

Деталі санкційного пакета

Обмежувальні заходи охоплюють ще 106 фізичних та 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Нові санкційні списки націлені на:

  • військовий та оборонний сектори та пов’язаних з ними осіб, у тому числі на тих, хто бере участь у постачанні озброєнь КНДР до росії,
  • на представників судової влади,
  • місцевих політиків,
  • осіб, відповідальних за незаконну депортацію та військове перевиховання українців, зокрема дітей.

“Загалом обмежувальні заходи ЄС щодо дій, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, наразі поширюються на більш ніж 2000 фізичних та юридичних осіб”, – уточнюється в повідомленні.

Активи цих осіб підлягають заморожуванню, а громадянам та компаніям ЄС забороняється надавати їм кошти. На фізичних осіб додатково поширюється заборона на поїздки, яка не дозволяє їм в’їжджати на території ЄС або транзитно проходити через них.

Імпортно-експортний контроль та обмеження

Рада ЄС додала 27 нових організацій до списку тих, хто безпосередньо підтримує російський військово-промисловий комплекс у його агресивній війні проти України. На них поширюватимуться жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів та технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки.

Деякі з цих підприємств розташовані в Індії, Шрі-Ланці, Китаї, Сербії, Казахстані, Таїланді і Туреччини й беруть участь в обході торгових обмежень, інші – російські підприємства, які займаються розробкою, виробництвом та постачанням електронні компоненти для ВПК росії.

До санкційного списку увійшли заборонені товари, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки за рахунок додавання компонентів для розробки та виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

Запроваджені додаткові обмеження експорту товарів, які, зокрема, сприяють зміцненню промислового потенціалу росії, як-от електричні трансформатори.

Залізо та сталь

Сьогоднішнє рішення додає Великобританію до списку країн-партнерів, які застосовують комплекс обмежувальних заходів на імпорт заліза та сталі з росії, а також комплекс заходів щодо контролю імпорту, які, по суті, еквівалентні заходам ЄС.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що у другу річницю повномасштабного вторгнення США планують оголосити про нові санкції проти понад 500 російських підприємств, юридичних та фізичних осіб.

Також повідомлялося, що через санкції у росії виникли труднощі з продажем ключового тихоокеанського сорту нафти Sokol до Індії, що може призвести до подальшого скорочення експорту.

Новини

Німеччина надішле Україні ще одну систему Patriot

Німеччина оголосила про постачання Україні третьої вогневої установки системи протиповітряної оборони Patriot, повідомляє NTV....

Удар на 650 кілометрів: дрони підірвали військовий радіоцентр РФ

Україна безпілотниками атакувала військову частину росіян у місті Ковилкіно в Мордовії. Про це в Telegram повідомив представник Української добровольчої...

У Польщі створять Раду з питань співпраці з Україною: чим вона займатиметься

Прем’єр Польщі Дональд Туск підписав розпорядження про створення Ради з питань співпраці з Україною....

Шольц не побачив кінця війни в Україні: нам ще довго доведеться постачати зброю

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що війна в Україні "не буде короткою", і Заходу...

Більше новин