У ЄС відреагували на будівництво російських військових кораблів у Криму

Зусилля Російської Федерації із підривання суверенітету та територіальної цілісності України, а також подальші спроби примусово інтегрувати незаконно анексований Крим і Севастополь до складу РФ є порушенням міжнародного права.

Про це йдеться в заяві представника Зовнішньої дипломатичної служби ЄС, поширеній у вівторок, 28 липня.

«Нещодавня церемонія закладення двох десантних кораблів у Керчі — ще один чіткий крок у мілітаризації півострова, який справляє значний негативний вплив на регіональну безпеку в Чорному морі», — зазначається в заяві.

Іншою проблемою в ЄС назвали «останні обмеження свободи пересування громадян України на Кримський півострів і з нього». «Доступ на материкову частину України та право на повернення за місцем проживання мають бути надані беззастережно й не повинні вимагати наявності російського паспорта», — вважають у ЄС.

«Європейський Союз і надалі очікує, що Росія припинить усі порушення міжнародного права на Кримському півострові. Європейський Союз неухильно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів», — зазначено у заяві.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України (2017-2019р.) Курт Волкер прокоментував силовий варіант деокупації Криму, назвавши його «руйнівним».