На головнуНовиниУ Палаті представників погодилися голосувати за пакет допомоги України. Але є нюанс

У Палаті представників погодилися голосувати за пакет допомоги України. Але є нюанс

Крим окупований росією

Об’єднаний законопроєкт щодо фінансування допомоги Україні та захисту кордонів США буде поставлено на голосування у Палаті представників – але тільки після того, як буде проголосований окремий пакет допомоги Ізраїлю.

Про це заявив спікер Палати представників Майк Джонсон під час пресконференції, повідомляє C-SPAN.

За словами Джонсона, він вважає правильним рішенням об’єднати в одному законопроєкті фінансування допомоги Україні та захисту кордону з Мексикою. Таким чином вдасться отримати двопартійну згоду стосовно цих питань.

«У нас є зобов’язання, є речі, які ми можемо і повинні робити у всьому світі, але перш за все ми повинні дбати про наш власний будинок. І поки наші кордони широко відкриті, ми відкриваємо себе для великої загрози. Якщо ми хочемо допомогти з кордонами в Україні, ми повинні дбати й про американський кордон», – сказав він.

Втім, пропозиція Джонсона не каже про те, що буде, якщо законопроєкт щодо окремої допомоги Ізраїлю не пройде Сенат. Лідер сенатської більшости, демократ Чак Шумер вже сказав, що в такому вигляді цей документ в Сенаті не буде навіть розглядатися.

Раніше, новий спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що не проти погоджувати надання Україні допомоги, проте буде робити це «за певних умов». 30 жовтня Джонсон оприлюднив проєкт пакета допомоги Палати представників авторства Республіканської партії на суму 14,3 мільярда доларів для військової кампанії Ізраїлю проти ХАМАС.

Проте міністр оборони США Ллойд Остін та державний секретар Ентоні Блінкен вимагають від Конгресу США, зокрема від контрольованої республіканцями Палати представників, підтримати повний пакет допомоги Україні, Ізраїлю та американським кордонам загальною вартістю у 106 млрд доларів.

В Сенаті тим часом заявили, що ініціатива Республіканської партії у Палаті представників роз’єднати фінансування допомоги Україні та Ізраїлю є обурливою та надзвичайно шкідливою. А Президент США Джозеф Байден може накласти вето на закон про військове фінансування Ізраїлю, якщо його приймуть окремо від допомоги Україні.

Як повідомляв “Флот 2017”, група республіканців з Палати представників США закликала президента Джо Байдена відокремити додаткове фінансування для Ізраїлю від більшого пакета з допомогою Україні. Конгресмени висунули 12 умов для надання подальшої допомоги нашій країні.

Новини

Коли запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного: у Міноборони назвали дату

Електронний кабінет військовозобов’язаного, який за новим законом про посилення мобілізації повинні будуть мати всі...

Продавали “чорну” зброю: СБУ затримала банду “на гарячому”

Служба безпеки у результаті спецоперації у Києві та Львові нейтралізувала злочинне угруповання, яке підпільно...

“Шмавік” проти “Мавіка” або битва копії з оригіналом

30 квітня Кабмін виділив 15,5 млрд гривень на виробництво дронів для потреб ЗСУ. За словами прем’єр-міністра Дениса...

В Угорщині перед виборами в ЄС зріс рейтинг опонента Орбана

Критик і опонент угорської влади Петер Мадяр, який кинув виклик уряду Віктора Орбана, став...

Більше новин