На головнуНовиниПодіїУкраїна домовилася з МВФ про транш на $900 млн: що відомо

Україна домовилася з МВФ про транш на $900 млн: що відомо

Крим окупований росією

У Варшаві завершилися переговори місії Міжнародного валютного з представниками України. За їх підсумками було досягнуто рішення щодо третього перегляду програми розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF), на суму близько 900 млн доларів.

Про це напередодні повідомила пресслужба фонду.

“Я радий повідомити, що співробітники МВФ та українська влада досягли домовленості на рівні персоналу щодо третього перегляду програми EFF. Угода підлягає затвердженню виконавчою радою МВФ, розгляд якої очікується найближчими тижнями”, – зазначив голова місії МВФ в Україні Гевін Грей.

У фонді зазначили, що з дотриманням усіх структурних контрольних показників і всіх кількісних критеріїв ефективності, крім одного, персонал МВФ оцінює програму як загалом виконану.

Це відкриє шлях для розгляду Виконавчою радою, що дасть змогу виплатити близько 880 мільйонів доларів США (663,9 млн спеціальних прав запозичень), – йдеться у повідомленні.

Пр цьому вказано, що у 2023 році в економіці України спостерігалася позитивна динаміка високих темпів зростання, зниження інфляції та зміцнення резервів, але перспективи на 2024 рік залишаються вкрай невизначеними через війну.

У березні 2023 року МВФ схвалив чотирирічну програма Extended Fund Facility (EFF) для України з доступом до близько 15,6 млрд доларів (11,6 млрд спеціальних прав запозичень). Вона є частиною міжнародного пакету підтримки України на суму 122 млрд доларів до початку 2027 року.

Як повідомляв “Флот 2017“, за даними Міністра фінансів Сергій Марченко, потреба України у зовнішньому фінансуванні у 2024 році становитиме 37,3 млрд доларів. Ця сума верифікована експертами Міжнародного валютного фонду (МВФ). Фіндопомогу змогли зменшити з 41 млрд завдяки максимізації доходів держбюджету.

Також повідомлялося, що Україна 14 грудня отримала третій транш фінансування на суму близько $900 мільйонів від Міжнародного валютного фонду у межах програми Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility — EFF).

Новини

Німеччина надішле Україні ще одну систему Patriot

Німеччина оголосила про постачання Україні третьої вогневої установки системи протиповітряної оборони Patriot, повідомляє NTV....

Удар на 650 кілометрів: дрони підірвали військовий радіоцентр РФ

Україна безпілотниками атакувала військову частину росіян у місті Ковилкіно в Мордовії. Про це в Telegram повідомив представник Української добровольчої...

У Польщі створять Раду з питань співпраці з Україною: чим вона займатиметься

Прем’єр Польщі Дональд Туск підписав розпорядження про створення Ради з питань співпраці з Україною....

Шольц не побачив кінця війни в Україні: нам ще довго доведеться постачати зброю

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що війна в Україні "не буде короткою", і Заходу...

Більше новин

Удар на 650 кілометрів: дрони підірвали військовий радіоцентр РФ

Україна безпілотниками атакувала військову частину росіян у місті Ковилкіно в Мордовії. Про це в Telegram повідомив представник Української добровольчої...