На головнуНовиниВ Євросоюзі обіцяють передавати Україні по 2 млн снарядів на рік

В Євросоюзі обіцяють передавати Україні по 2 млн снарядів на рік

Крим окупований росією

З 2025 року Європейський Союз зможе передавати Україні до двох мільйонів артилерійських снарядів на рік, оскільки виробництво буде розгорнуто на повну. Але до березня 2024 року ЄС зможе передавати Україні по 500 тис. снарядів.

Про це сказав єврокомісар із питань фінансів Йоганнес Ган в інтерв’ю газеті Augsburger Allgemeine.

“До кінця року ми матимемо настільки великі виробничі потужності, що зможемо виробляти два мільйони артилерійських снарядів з наступного року”, – сказав він.

Ган визнав, що ЄС не зміг виконати свою обіцянку щодо мільйона снарядів Україні за рік. Але в цьому він звинуватив проблеми із виробництвом.

“Боєприпаси завжди вироблялися лише відповідно до попиту. Саме тому ми скоротили багато виробничих потужностей у минулому, і тепер нам доводиться нарощувати їх знову”, – пояснив Йоганнес Ган.

Міністри оборони країн Європейського Союзу домовилися, що до кінця 2024 року виконають обіцянку надати Україні понад мільйон артилерійських снарядів. До кінця березня кількість доставлених боєприпасів складатиме понад півмільйона.

При цьому західні ЗМІ писали, що Європейський Союз зможе надати Україні до березня лише 600 тисяч снарядів, а не мільйон, як було обіцяно раніше. Це відбувається на тлі постійних затримок виробництва та виснаження запасів.

Раніше “Флот 2017” писав, що країни Євросоюзу у 2024 році виготовлять від 1,3 до 1,4 млн снарядів, більшість з яких відправлять Україні як військову допомогу.

Також повідомлялося, що НАТО уклав угоду на 1,1 мільярда євро щодо постачання 155-мм артилерійських боєприпасів. Причому, частина боєприпасів буде поставлена в Україну.

Новини

Країни Балтії та Польща введуть свої війська в Україну у разі серйозних успіхів РФ

Країни Балтії та Польща введуть свої війська в Україну у разі серйозних успіхів російських...

РФ виробляє артснаряди втричі швидше, ніж союзники України – Sky News

Росія виробляє артилерійські снаряди приблизно втричі швидше, ніж західні союзники України, і коштують вони вчетверо дешевше. Про...

ЗСУ адаптували свої літаки під американські авіабомби GBU-39

Українські Повітряні Сили адаптували радянські бойові літаки під застосування американських авіабомби GBU-39. Про це повідомляє...

У Харкові через 16 годин після атаки загасили пожежу в “Епіцентрі”: триває ідентифікація тіл

У Харкові загасили пожежу у гіпермаркеті "Епіцентр", який обстріляли російські окупанти 25 травня. Пожежу...

Більше новин