На головнуНовиниЗа кордономВ США вперше офіційно звинуватили росіян у воєнних злочинах

В США вперше офіційно звинуватили росіян у воєнних злочинах

Крим окупований росією

Вперше з початку війни в Україні Міністерство юстиції США офіційно оголосило про звинувачення у скоєнні воєнних злочинів на території України на адресу чотирьох російських військових.

Повідомлення про це опубліковано на офіційному сайті міністерства.

Але звинувачення стосуються не злочинів росіян проти українського народу. Вони включають звинувачення у тортурах, нелюдському поводженні та незаконному утриманні під вартою громадянина США, який перебував в Україні після початку російського вторгнення. У квітні 2022 року російські терористи викрали громадянина США з його будинку у селі Мілове Херсонської області на півдні України. Протягом 10 днів вони незаконно утримували американця, побили та сфотографували його.

Звинувачення висунуто офіцерам армії рф Сурену Мкртчану та Дмитру Буднику, а також двом російським солдатам, про яких відомі лише їхні імена – Валерій та Назар.

“Міністерство юстиції висунуло перші в історії звинувачення за Статутом США про воєнні злочини чотирьом пов’язаним з росією військовослужбовцям за тяжкі злочини проти американського громадянина. Міністерство юстиції займатиметься цією справою стільки, скільки потрібно, щоб досягти відповідальності та справедливості за агресивну війну росії”, – заявив генеральний прокурор Меррік Гарланд.

Нагадаємо, раніше «Флот 2017» писав, що ООН направила в село Гроза Куп’янського району Харківської області, де росіяни вбили понад 50 людей одним ударом, польову групу. Експерти ООН збирали свідчення та інформацію про це порушення росією законів та звичаїв війни.

Також повідомлялося, що російські методи тортур на окупованих територіях України були настільки жорстокими, що жертви гинули.

Новини

Нейтралізують першим: у Литві назвали долю Калінінграду у разі війни росії проти НАТО

Північноатлантичний Альянс дуже швидко "нейтралізує" Калінінград – російський анклав, у тому випадку, якщо російський...

СБУ завершила розслідування у справі про знищення “Мрії”

Служба безпеки України завершила розслідування у справі щодо втрати літака Ан-225 "Мрія" на початку...

Зустріч Байдена з лідерами Конгресу: відомі перші подробиці

Президент США Джозеф Байден зустрівся з лідерами Конгресу та обговорив питання термінового надання Україні...

Туск все ж не виключає заборону українського імпорту: деталі

Польща може піти проти правил Європейського Союзу та в односторонньому порядку заборонити імпорт нових...

Більше новин