На головнуНовиниПодіїВ Україні запроваджено 309 стандартів НАТО — Міноборони

В Україні запроваджено 309 стандартів НАТО — Міноборони

Крим окупований росією

Станом на січень 2024 року в Міністерстві оборони, Збройних Силах та інших складових сектору безпеки та оборони України вже впроваджено 309 стандартів НАТО.

Про це заявив заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, передає Укрінформ.

“Ми говоримо, зокрема, про такі важливі напрямки, як стандарти щодо управління військами та критерії щодо експлуатації озброєння та військової техніки. У 2023 році також практично завершено розробку національних стандартів системи керування життєвим циклом ОВТ, заснованих на відповідних основоположних стандартах НАТО”, – зазначив заступник міністра оборони.

Він нагадав, що у лютому 1994 року Україна приєдналася до Програми НАТО “Партнерство заради миру”. У червні 2021 року Північноатлантична рада оприлюднила новий пакет Цілей партнерства України з НАТО, який містить 46 Цілей. Вони були одностайно ухвалені всіма державами-членами Альянсу. У рамках пакета Цілей партнерства України з НАТО нашій країні було запропоновано запровадити до 2025 року 219 стандартів Альянсу. 

Заступник міністра оборони уточнив, що наразі з рекомендованих 219 стандартів Україна вже запровадила 186. Ще 123 стандарти ми запровадили в ініціативному порядку.

Загалом у Північноатлантичному альянсі існує близько 1200 стандартів, які постійно змінюються, удосконалюються шляхом перегляду щонайменше кожні три роки.

Гаврилюк також зауважив, що у 2024 році планується запровадити ще 50 стандартів НАТО у секторі безпеки. 

Запровадження стандартів НАТО як у 2023, так і у 2024 році передбачено планами пріоритетних дій Кабінету міністрів.

Основна функція стандартів НАТО – взаємосумісність збройних сил. Ця мета закріплена у Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО, підписаній у 1997 році. Стандарти НАТО регламентують різні сфери діяльності складових сектору безпеки і оборони – від спільної термінології до уніфікації технічних процесів, взаємосумісності озброєння та військової техніки, процедур управління військами та повсякденної діяльності збройних сил членів Альянсу та країн-партнерів.

Стандарти НАТО уводяться в дію угодами (STANAG) та рекомендаціями (STANREC) НАТО зі стандартизації і можуть прийматися як в цілому, так і з застереженнями. 

Нагадаємо, Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що компанії, які себе скомпрометували, не зможуть брати участь в оборонних закупівлях.

Раніше “Флот 2017” писав, що на засіданні Ради Україна-НАТО було затверджено річну програму, спрямовану на підготовку України до членства в Альянсі.

Новини

Використання легкомоторних літаків проти розвідувальних дронів РФ: експерт пояснив, чому це гарна ідея

Україна може активно використовувати легкомоторні літаки, щоб знищувати російські розвідувальні дрони, які залітають у...

Україна повинна далі бити по російським нафтозаводам: в ЗМІ пояснили, чому це геніальна тактика

Українські Збройні сили повинні продовжувати удари по нафтопереробних заводах російських терористів. Такі удари завдають...

Наступ росіян на Харків: росіяни створюють нове угруповання військ

Російські терористи біля кордону з Харківською областю створюють нове угруповання військ. Вони можуть використати...

Група “Інформаційний спротив” отримала престижну міжнародну премію: деталі

Група "Інформаційний спротив" 7 травня отримала у Польщі нагороду "За свободу слова" (Freedom of...

Більше новин