На головнуНовиниСуспільствоВеличезні черги на кордоні з Польщею: де найскладніша ситуація

Величезні черги на кордоні з Польщею: де найскладніша ситуація

Крим окупований росією

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко заявив, що на ранок 16 лютого польські фермери заблокували п’ять пунктів пропуску на кордоні з Україною. З польської сторони в чергах стоять 1400 вантажівок, найбільше – навпроти пунктів пропуску “Ягодин” та “Рава-Руська”. Причому, гуманітарні вантажі також застрягли.

Про це Андрій Демченко сказав в ефірі телемарафону.

За словами Демченка зблокованими залишаються “напрямки пунктів пропуску Ягодин, Рава-Руська, Шегині, Устилуг, Угринів”.

Він уточнив, що з польської сторони в чергах стоять 1400 вантажівок, найбільше – навпроти пунктів пропуску Ягодин та Рава-Руська. Легша ситуація на пунктах Устилуг та Угринів.

Демченко звернув увагу, що перевізники шукають напрямки перетину кордону на тих пунктах, де це можливо, але й там вже черги.

“Один це пункт пропуску Краківець, і станом на ранок сьогодні там також є черги. Це 1700 вантажівок, тобто найбільша черга на всіх напрямках на кордоні з Польщею”, – сказав він.

Речник ДПСУ України зауважив, що черги збільшуються, а кількість перетину кордону залишається низькою, особливо в напрямку пункту Ягодин. За минулу добу, 15 лютого, там перетнуло кордон тільки 145 вантажівок в обох напрямках. Проте, цей напрямок може пропускати 1200-1400 вантажівок.

“Але гірша ситуація по пункту Шегині, бо за останні дні там тільки кілька десятків вантажівок перетинають кордон за добу”, – додав він.

Зазначимо, що у ДПСУ не виключають, що поляки не пропускають в Україну гуманітарку, оскільки просто не виокремлюють такі вантажі серед інших, враховуючи величезні черги на кордоні.

“Також можу додати, що при тій кількості перетинів кордону, яку ми маємо на даний момент щодо руху вантажних транспортних засобів, в мене також є сумніви, що учасники цієї блокади пропускають можливу кількість гуманітарної допомоги, яка йде в Україну по всіх цих напрямках, бо звісно, що рух обмежений, але і кількість перетинів кордону дуже низька. Тому при черзі, яка є на території Польщі, скоріш за все, вони навіть не виокремлюють вантажівки, які перевозять гуманітарну допомогу або інші важливі вантажі, які рухаються в Україну”, – сказав він.

Нагадаємо, на початку лютого польські фермери оголосили про намір розпочати загальнонаціональний страйк із блокадою доріг та прикордонних пунктів пропуску. Страйк розпочнеться 9 лютого. В заяві профспілці фермерів “Солідарність” було вказано, що позиція Брюсселя “неприйнятна для всієї нашої аграрної спільноти”, а “пасивність польської влади та декларації про співпрацю з Європейською комісією та заяви про дотримання всіх рішень Європейської комісії щодо імпорту сільськогосподарської продукції та харчових продуктів з України” нібито не залишають їм іншого вибору, “окрім як оголосити загальний страйк”

В межах страйку польські фермери заблокували пункт пропуску “Дорогуйськ – Ягодин” на кордоні з Україною з 9 лютого. Також страйк поширився на “Медика – Шегині” та “Зосин-Устилуг”.

Також повідомлялося, що 12 лютого у Польщі планували заблокувати ще два пункти пропуску на кордоні з Україною.

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко заявив, що на ранок 13 лютого польські фермери заблокували п’ять пунктів пропуску на кордоні з Україною. У чергах стоїть понад тисяча вантажівок. Легкові автомобілі та автобуси вільно перетинають кордон в обох напрямках

13 лютого Польські фермери під керівництвом проросійської агентури у Польщі вчергове почали блокування прикордонного КПП “Корчова-Краківець”.

Польські фермери заявили, що 20 лютого вони заблокують усі прикордонні переходи між Польщею та Україною, а також – під’їзні шляхи до залізничних перевалочних станцій і морських портів.

Як вже писав “Флот 2017“, 15 лютого українські перевізники почали власну акцію з блокування польського кордону біля міжнародного пункту пропуску “Ягодин — Дорогуськ”. Вона проводиться у відповідь на блокування польськими фермерами українських пропускних пунктів.

Також повідомлялося що фермери з Чехії планують приєднатися 22 лютого до міжнародної акції протесту. Наразі агровиробники перекривають швидкісні автомагістралі, можливо будуть заблоковані прикордонні переходи та дороги. Крім того, Асоціація угорських фермерських груп та кооперативів (MAGOSZ) заявила про плани провести акції протесту на кордоні з Україною. Причиною заявлено нібито те, що Європейська комісія запропонувала продовжити призупинення ввізних мит та квот на український експорт ще на один рік

Новини

Міноборони: на новому “Рамштайні” Україні пообіцяли допомогу у рамках восьми “коаліцій”

Під час 22-го засідання Контактної групи з питань допомоги Україні (формат "Рамштайн") партнери пообіцяли...

Чергова провокація: російська пропагандистка звинуватила Україну у “небажанні” обмінювати полонених

Російські терористи не припиняють провокації проти України. На цей раз об'єктом провокації став обмін...

ОПУ: Україна та США майже завершили роботу над безпековою угодою

Україна та США вже майже завершили роботу над двосторонньою угодою у сфері безпеки. Проте...

В НАТО відреагували на наміри рф “віджати” частину Балтійського моря

В НАТО засудили намір російського терористичного режиму в односторонньому порядку пересунути морські кордони між...

Більше новин