На головнуНовиниВідправка військ НАТО в Україну: Угорщина та Німеччина відкидають ідею, Британія поки...

Відправка військ НАТО в Україну: Угорщина та Німеччина відкидають ідею, Британія поки не планує

Крим окупований росією

Проросійська Угорщина та занадто обережна Німеччина відкинули ідею відправлення військ НАТО в Україну, тоді як союзник Києва, Велика Британія, заявила, що поки що не планує широкомасштабного розгортання.

Про це повідомляє британський телеканал Sky News.

Антиукраїнські налаштований міністр закордонних справ орбанської Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт не буде надсилати Україні зброю або війська.

А канцлер Німеччини Олаф Шольц узяв на себе сміливість висловитися не тільки за свою країну, але й за все НАТО, не питаючи думки інших країн. Шольц заявив, що нібито не буде відправки не тільки німецьких, але й взагалі європейських військ.

“Ще раз у дуже гарній дискусії було обговорено, що те, про що ми домовилися з самого початку між собою, також стосується майбутнього – а саме те, що на українській землі не буде жодних сухопутних військ, жодних солдатів, яких туди могли б відправити країни Європи, або країни НАТО”, – заявив він.

Тим часом британський уряд заявив, що поки що не планує відправки військ в Україну для широкомасштабного розгортання, оскільки зараз надає Україні іншу допомогу. Про це сказав речник прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака.

За його словами, Велика Британія зараз надає допомогу технікою, забезпеченням та навчанням українських військ.

“Окрім невеликої кількості персоналу, який знаходиться у країні для підтримки Збройних сил України, ми поки що не маємо планів для широкомасштабного розгортання”, – сказав чиновник.

Раніше “Флот 2017” писав, що на Вільнюському саміті НАТО країни G7 підписали декларацію про гарантії безпеки для України, до якої згодом приєдналося ще низка країн. У договорі йдеться про військову допомогу, про фінансову та економічну підтримку, а також про відновлення України.

Також повідомлялося, що Україна отримала проєкт безпекової угоди від Канади, а ще раніше Україна підписала відповідну угоду з Великою Британією.

16 лютого Україна підписала угоду про співпрацю та безпекові гарантії з Німеччиною. Також Володимир Зеленський та Президент Франції Еммануель Макрон підписали в Парижі двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки.

А 22 лютого, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен оголосила про підписання з Україною угоди про надання гарантій безпеки. Угода передбачає, що Копенгаген буде протягом 10 років підтримувати Україну у військовій та інших сферах.

Новини

Удари по об’єктах Великобританії: РФ офіційно погрожує Лондону за допомогу Україні

У понеділок, 6 травня, міністерство закордонних справ рф викликало посла Великобританії Найджела Кейсі. Послу...

Продовження воєнного стану та мобілізації: Зеленський вніс до Ради законопроєкти

Сьогодні, 6 квітня, Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної ради законопроєкти щодо продовження...

Бої за Часів Яр: щоб зупинити ворога, ЗСУ знищили міст через канал

Іван Тимочко, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ, військовослужбовець ЗСУ, зазначив, що противник зараз...

Морські дрони с “сюрпризом”: деталі атаки на російський катер в Криму

Україна атакувала російський швидкісний катер в бухті Вузька у Чорноморському районі окупованого Криму морськими...

Більше новин