На головнуАналітикаВсе ж таки гіперзвукова? Експерти дослідили рештки російської ракети "Циркон"

Все ж таки гіперзвукова? Експерти дослідили рештки російської ракети “Циркон”

Крим окупований росією

Українські спеціалісти вже дослідили рештки збитих 25 березня ракет “Циркон”, які терористи запустили по Києву. Першочергові висновки дозволяють сказати, що ці ракети справді гіперзвукові, оскільки мають швидкість в 11,5 тис. км/год. Проте їхні характеристики все одно далекі від заявлених.

Про це пише Defence Express.

“У рф все ж таки змогли розробити гіперзвуковий прямотічний реактивний двигун. Тобто “Циркон”, на відміну від Х-47 “Кинджал” все ж таки є гіперзвуковою ракетою, яка може підтримувати постійну гіперзвукову швидкість. А не лише короткочасно розганятися до неї завдяки твердопаливному двигуну, як це у “Кинджала”, – пише видання.

Загалом ракета літає зі швидкістю у 5,5 Маха, розганяючись на короткій дистанції біля цілі до 7,5 Маха у пікіруванні. Тому він є надскладною для перехоплення ракетою, проте не невразливою для “Патріотів” або THAAD.

“Таким чином ЗМ22 “Циркон”, як й вважалось, не має гіперзвукової швидкості на кінцевій ділянці. Але використання гіперзвукового прямотічнjuj двигуна відрізняє його від Х-47 “Кинджал”, де ракета просто прискорюється до таких швидкостей”, – зазначили експерти.

Таємницею донедавна залишалася система наведення ракети. Але й вона буде невдовзі розгадана – від ракет залишилися великі уламки, у яких знайшли багато електроніки.

Як вже повідомляв “Флот 2017”, 25 березня росіяни вдарили по Києву, новітньою ракетою “Циркон” власної розробки.

Новини

Туск закликав фермерів припинити блокувати кордон: що буде, якщо фермери відмовляться

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав польських "протестувальників"-фермерів, які блокують кордони України, негайно припинити блокування....

Зеленський підписав указ про обмеження для онлайн-казино: що відомо

Президент Володимир Зеленський 20 квітня підписав указ про надання чинності рішенню Ради національної безпеки...

“Одразу ж”: у Білому домі підтвердили заяву про терміни постачання допомоги після ухвалення законопроєкту

Постачання необхідної для України військової допомоги почнеться відразу ж, як Конгрес схвалить відповідний законопроєкт,...

Польські фермери розблокували два пункти пропуску на кордоні з Україною

Польські так звані "протестувальники"-фермери розблокували два пункти пропуску на кордоні з Україною – "Шегині-Медика"...

Більше новин