На головнуАналітика"Вибори" без вибору: як путіну малюватимуть підтримку на окупованих територіях

“Вибори” без вибору: як путіну малюватимуть підтримку на окупованих територіях

Крим окупований росією

Після того, як російський диктатор володимир путін у грудні 2023 року вирішив взяти участь у “президентських виборах”, велика увага приділяється тому, як Кремль збирається проводити “голосування” в Криму, а також на окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей України. Окупанти та їхні поплічники хочуть використати “президентські вибори”, аби легітимізувати окупаційну політику та зміцнити владу путіна. Про це читайте у матеріалі “Флоту 2017”.

Читайте також: Британська розвідка: путін намагається легітимізувати вторгнення через “вибори”

Після заяви путіна про бажання балотуватись, гауляйтери окупованих районів Херсонської та Запорізької областей Сальдо та Балицький вибухнули лакейськими запевненнями, мовляв, Херсонщина та Запорізька область нібито готові до фейкових “виборів”. Балицький взагалі сказав, що організаторам “голосування” запровадять особливий режим безпеки, але незабаром це повідомлення зникло з пропагандистських ресурсів, оскільки виставляло самих окупантів боягузами.

За інформацією Центру національного спротиву (ЦНС), росія має намір використовувати заплановані на 17 березня “вибори” для створення ілюзії підтримки окупації з боку місцевого населення.

Зокрема, як повідомив радник мера окупованого Маріуполя Петро Андрющенко, окупанти напередодні “виборів” активно залучають до пропагандистських заходів, а також до участі в російських ТВ-шоу не тільки жителів міста, але й акторів та працівників Маріупольського драматичного театру. Вони планують влаштувати пропагандистське шоу для прославлення російської “влади” та особисто кремлівського диктатора путіна, який нібито “врятував” місто. Крім того, росія направила на ці території групу політичних технологів та “волонтерів” з метою фальсифікації процесу голосування та створення ілюзії масової підтримки.

“Всі ці політтехнологи, пропагандисти, агітатори, артисти та організатори “виборів”, яких навезли з рф, мають розуміти, що всі вони будуть ідентифіковані. Ними будуть займатись наші правоохоронні органи, а західні країни можуть запровадити санкції, внаслідок чого ці “технологи” просто не зможуть виїхати за межі рф. Послідовність така: ідентифікація організаторів та співучасників, кримінальні справи, оголошення у розшук, санкції. Також не слід забувати про рух спротиву, особливо в Херсонській та Запорізькій областях, який теж може нагадати про себе, як це відбулося в минулу “передвиборчу кампанію” росіян”,  – каже “Флоту 2017” військовий експерт Іван Ступак.

Для забезпечення високої “явки” вже було вжито низку заходів. Зокрема надано дозвіл “голосувати” без так званого паспорта рф, буде організовано “голосування” за місцем проживання, а сам процес займатиме кілька днів. Окупанти вважають, що це має допомогти приховати відсутність суспільного інтересу до цих “виборів”.

Читайте також: “Вибори” в окупації: москва перекинула додаткові сили росгвардії

Так звані голосування на окупованих територіях та у самій рф, формально триватимуть три дні, але на захоплених територіях окупанти вирішили проводити “попередні та додаткові” голосування — тобто до 15 березня та після 17 березня, щоб загалом все розтягнути на 10-12 днів.

Попередній так званий “єдиний день голосування” 10 вересня 2023 року російська влада теж розтягнула на 10 днів, але тоді “обирали” депутатів держдуми, “заксобрань” та “муніципалітетів”. Вже тоді було зрозуміло, що “єдиний день голосування” є репетицією “президентських виборів” 2024 року, коли на окупованих територіях тестували роботу “виборчих комісій” та вивчали можливість забезпечення “явки”. Таке саме відбувалося й в Криму та в ОРДЛО, де російські електоральні фальсифікації застосовуються з 2014 року.

Проведення “голосування” на окупованих територіях України має стратегічне значення для Кремля не лише задля легітимізації російської присутності та “інтеграції” територій у політичний простір рф, але й для масових фальсифікацій на користь кремлівського диктатора путіна. Намалювати путіну 110% голосів у Бердянську чи Маріуполі значно простіше, ніж, наприклад, в Єкатеринбурзі. Ще одне завдання “президентських виборів” – це консолідація колаборантів, створення своєрідного елітного пулу прислужників кремлівського режиму, котрим за “явку та результат” забезпечать кар’єрні перспективи”, – каже “Флоту 2017” глава Агенції розвитку Приазов’я Костянтин Батозький.

Третім елементом російського “виборчого процесу”, як зазначає експерт, є створення окупантами на захоплених територіях так званих “реєстрів виборців”, які потім можна буде використовувати для подальшої примусової “паспортизації”, а також для проведення “мобілізації” в окупаційну армію. Проведення фейкових “президентських виборів”, роздача російських “паспортів” та примусове затягування населення в окупаційну армію є пов’язаними між собою процесами.

Читайте також: “Вибори” в окупації: росія залучить військових до “голосування” за президента

Тож мешканцям окупованих територій треба добре подумати чи варто йти на “вибори”, адже після цього вони можуть бути мобілізованими в окупаційні війська. При цьому житло українських громадян може бути взято “на облік” та використано для розміщення окупантів, російських заробітчан, а також званих чиновників, яких навезли на окуповані території з самої РФ.

У разі низької явки, місцеві “адміністрації” отримали попередження про можливе скорочення фінансування та “кадрові рішення”. Також планується використання адміністративного ресурсу, організація “каруселей” та інших маніпулятивних технік для забезпечення потрібного результату. Всі ці дії розглядаються як частина спроби створити враження легітимності російського вторгнення та підтримки політики диктатора путіна.

“Попередній так званий “єдиний день голосування” показав, що кримчани та жителі інших окупованих територій російськими “виборами” не цікавляться зовсім або цікавляться мало. Вони засвоїли, що всі ці “голосування” є абсолютно безглуздими в умовах російської авторитарної “стабільності”. Проте з “президентськими виборами” путіна, які заплановані на березень, ситуація дещо інша. Тут накручуватимуть “явку” та “стимулюватимуть” людей приходити на дільниці, аби з одного боку намалювати Путіну північнокорейський результат нібито підтримки, а з іншого — продемонструвати “лояльність” мешканців окупованих територій агресивному курсу Кремля”, – зазначила “Флоту 2017” кримський політолог Євгенія Горюнова.

Читайте також: Псевдовибори рф на ТОТ: чому треба уникати “голосування”

Тож в будь-якому разі варто розуміти, що ці “вибори” не матимуть юридичної сили, а “обраний” таким чином президент рф вважатиметься нелегітимним. Суть «виборчого процесу» полягає у використанні політтехнологій, пропаганди та фізичного примусу задля “малювання” потрібних путіну цифр та створенні іміджу підтримки серед місцевих мешканців, попри відсутність реальної підтримки.

Андрій Туз

Новини

На Саміті миру обговорять три питання: Зеленський сказав, які

Під час проведення Глобального саміті миру 15-16 червня обговорення буде зосереджено на трьох головних...

Коли Україна може отримати перші гроші з російських активів: посол ЄС дала відповідь

Скоріше за все, Україна вже до кінця 2024 року отримає у своє розпорядження прибуток...

Зеленський пояснив, чому Путін та його оточення не завдасть по Україні ядерного удару

Російські терористи попри усі свої погрози та агресивне кукурікання на публіку ніколи не завдадуть...

В Мінекономіки пообіцяли пільгові гранти виробникам дронів в Україні: подробиці

Українські виробники дронів отримають можливість брати державні гранти у розмірі 80% від вартості поданого...

Більше новин