На головнуАналітикаWashington Post випустив матеріал про український контрнаступ: головне

Washington Post випустив матеріал про український контрнаступ: головне

Крим окупований росією

Попри всі українські приготування та допомогу західних союзників український контрнаступ не досяг того успіху, який планувався. Тому є низка причин – від помилок у плануванні кампанії до розбіжностей між союзниками.

Про це пише видання The Washington Post. Матеріал видання розбитий на дві частини – першу, в якій розглядається підготовка контрнаступу, та другу, про сам контрнаступ.

Головне з першої частини матеріалу:

 • Вашингтон неправильно розрахував можливості Збройних сил України. Те, чому в західних арміях навчають роками, ЗСУ опановували за лічені місяці.
 • Ще один прорахунок – союзники не надали Україні достатньо авіації, яка є важливим компонентом для наступу.
 • Україна та США мали сильні розбіжності щодо стратегії, тактики та часу наступу. США наполягали на тому, щоб ЗСУ розпочали контрнаступ у квітні, Україна казала, що вона ще не підготовлена, тим часом росіяни копали та мінували.
 • Військові США вважали, що ЗСУ навіть з тим, що в них є, повинні були вийти до Азовського моря максимум за 60-90 днів.
 • США виступали за акцентований наступ. Але українське керівництво планувало йти у трьох напрямках: Мелітополь та Бердянськ, а також Бахмут.
 • На відміну від Пентагона, розвідка США мала гірші оцінки можливості контрнаступу досягти поставлених цілей – приблизно 50 на 50. Розвідники знали, яку сильну оборону створили російські терористи.
 • Черговий прорахунок як України, так і союзників – недооцінка здатності рф відновлюватися після катастроф на полі боя. До того ж росіяни ввели в дію свої історичні переваги – дуже багато мін, багато живої сили та готовність витерпіти втрати, які б зламали більш цивілізовану армію.
 • Українські чиновники побоювалися втрат у контрнаступі, тоді як американські говорили, що втрати від затяжного протистояння будуть вищими, ніж під час атаки.

Головне з другої частини матеріалу:

 • 70% військових однієї з бригад, яка вела контрнаступ та була оснащена новітньою західною зброєю, взагалі не мали військового досвіду.
 • Перші невдачі на полі бою призвели до розбіжностей між США та Україною – ніхто не знав, як проламати оборону росіян. Замість пошуку рішень обидві сторони почали звинувачувати одна іншу.
 • Пентагон звинуватив Україну в невмінні використовувати базові елементи військової тактики (наприклад, наземну розвідку для виявлення та розмітки мінних полів).
 • Українці у відповідь сказали, що США взагалі навіть розуміння не мають про те, як ударні дрони змінили поле бою, а те, чому навчали українських військових, вже не має сенсу та майже не допомогло під час реальних бойових дій.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що під час спроб штурмувати Авдіївку у Донецькій області (жовтень-листопад 2023 року) російські терористи через дефіцит техніки використовували раритетні бронемашини – зокрема, прототипи БТР-90 “Росток”, БТР-50, а також вкрадені в Грузії у 2008 році українські БМП-1У.

Також повідомлялося, що в Авдіївці Донецької області, попри обстріли з боку російських терористів, залишається понад 1400 осіб.

Новини

СБУ завершила розслідування у справі про знищення “Мрії”

Служба безпеки України завершила розслідування у справі щодо втрати літака Ан-225 "Мрія" на початку...

Зустріч Байдена з лідерами Конгресу: відомі перші подробиці

Президент США Джозеф Байден зустрівся з лідерами Конгресу та обговорив питання термінового надання Україні...

Туск все ж не виключає заборону українського імпорту: деталі

Польща може піти проти правил Європейського Союзу та в односторонньому порядку заборонити імпорт нових...

ЗМІ: Повітряні сили за 10 днів “настріляли” літаків на мільярд доларів

Повітряні сили ЗСУ за останні 10 днів збили 10 російських літаків. Сумарна вартість знищеної...

Більше новин