На головнуАналітикаWashington Post випустив матеріал про український контрнаступ: головне

Washington Post випустив матеріал про український контрнаступ: головне

Крим окупований росією

Попри всі українські приготування та допомогу західних союзників український контрнаступ не досяг того успіху, який планувався. Тому є низка причин – від помилок у плануванні кампанії до розбіжностей між союзниками.

Про це пише видання The Washington Post. Матеріал видання розбитий на дві частини – першу, в якій розглядається підготовка контрнаступу, та другу, про сам контрнаступ.

Головне з першої частини матеріалу:

  • Вашингтон неправильно розрахував можливості Збройних сил України. Те, чому в західних арміях навчають роками, ЗСУ опановували за лічені місяці.
  • Ще один прорахунок – союзники не надали Україні достатньо авіації, яка є важливим компонентом для наступу.
  • Україна та США мали сильні розбіжності щодо стратегії, тактики та часу наступу. США наполягали на тому, щоб ЗСУ розпочали контрнаступ у квітні, Україна казала, що вона ще не підготовлена, тим часом росіяни копали та мінували.
  • Військові США вважали, що ЗСУ навіть з тим, що в них є, повинні були вийти до Азовського моря максимум за 60-90 днів.
  • США виступали за акцентований наступ. Але українське керівництво планувало йти у трьох напрямках: Мелітополь та Бердянськ, а також Бахмут.
  • На відміну від Пентагона, розвідка США мала гірші оцінки можливості контрнаступу досягти поставлених цілей – приблизно 50 на 50. Розвідники знали, яку сильну оборону створили російські терористи.
  • Черговий прорахунок як України, так і союзників – недооцінка здатності рф відновлюватися після катастроф на полі боя. До того ж росіяни ввели в дію свої історичні переваги – дуже багато мін, багато живої сили та готовність витерпіти втрати, які б зламали більш цивілізовану армію.
  • Українські чиновники побоювалися втрат у контрнаступі, тоді як американські говорили, що втрати від затяжного протистояння будуть вищими, ніж під час атаки.

Головне з другої частини матеріалу:

  • 70% військових однієї з бригад, яка вела контрнаступ та була оснащена новітньою західною зброєю, взагалі не мали військового досвіду.
  • Перші невдачі на полі бою призвели до розбіжностей між США та Україною – ніхто не знав, як проламати оборону росіян. Замість пошуку рішень обидві сторони почали звинувачувати одна іншу.
  • Пентагон звинуватив Україну в невмінні використовувати базові елементи військової тактики (наприклад, наземну розвідку для виявлення та розмітки мінних полів).
  • Українці у відповідь сказали, що США взагалі навіть розуміння не мають про те, як ударні дрони змінили поле бою, а те, чому навчали українських військових, вже не має сенсу та майже не допомогло під час реальних бойових дій.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що під час спроб штурмувати Авдіївку у Донецькій області (жовтень-листопад 2023 року) російські терористи через дефіцит техніки використовували раритетні бронемашини – зокрема, прототипи БТР-90 “Росток”, БТР-50, а також вкрадені в Грузії у 2008 році українські БМП-1У.

Також повідомлялося, що в Авдіївці Донецької області, попри обстріли з боку російських терористів, залишається понад 1400 осіб.

Новини

Співробітників ТЦК почнуть карати за порушення прав людини: що відомо

Співробітникам Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки під час мобілізаційних заходів суворо заборонено порушувати...

Уряд затвердив доплату військовим за участь у бойових діях: але є нюанс

В Україні затвердили додаткові виплати українським військовим за участь у бойових діях. Серед них...

Яка ситуація у ЗСУ з боєприпасами для Patriot та IRIS-T: у Повітряних силах дали відповідь

Повітряні сили України мають деякі запаси ракет для систем протиповітряної оборони Patriot та IRIS-T. Тому...

Уряд України підтримав створення Сил безпілотних систем: коли почнеться реалізація

Кабінет міністрів України підтримав проєкт указу президента Володимира Зеленського про створення окремого роду військ...

Більше новин