На головнуГоловнеЗаконопроєкт про мобілізацію рекомендували до розгляду: вже відомі перші деталі документа

Законопроєкт про мобілізацію рекомендували до розгляду: вже відомі перші деталі документа

Крим окупований росією

Профільний комітет національної безпеки та оборони Верховної Ради України 9 квітня рекомендував парламенту розглянути у другому читанні законопроєкт про мобілізацію. Розгляди його почнуть 10 квітня. Проголосують – скоріше за все, 11 квітня. Далі документ набере чинності через місяць.

Зібрали все, що увійшло до мобілізаційного законопроєкту. Щодо мобілізації та демобілізації:

  • Демобілізації та ротації загальним чином не буде – тільки виключення: для людей з інвалідністю та для тих, хто повернувся з полону (останнім – за власним бажанням).
  • Обмежено придатні повинні перепройти ВЛК протягом 12 місяців з дати набрання законом чинності. Відмова від ВЛК, доречі, не карається тюремним ув’язненням.
  • Усі, хто отримав 2 та 3 групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військових) повинні пройти повторний медичний огляд.
  • Мобілізація жінок не планується.
  • Від мобілізації звільняють членів сім’ї першого ступеня споріднення (не більше одного) інваліда I або II групи, зайнятих постійним доглядом за ним;
  • Від мобілізації звільняють членів сім’ї іншого ступеня споріднення (не більше одного і за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або їхньої фізичної неспроможності, що підтверджується висновком ЛКК).

Щодо військового квитка та електронного кабінету військовозобов’язаного:

  • Військовий квиток будуть перевіряти на кордоні при в’їзді або виїзді з країни у чоловіків від 18 до 60 років незалежно від придатності до служби. Кожен чоловік від 18 до 60 повинен носити з собою військовий квиток та пред’являти його на вимогу поліцейських, співробітників ТЦК, а також прикордонників.
  • Відсутність квитка може стати приводом відмовити у перетині кордону, а також для затримання та перепровадження особи до ТЦК.
  • В консульствах тепер будуть вимагати військовий квиток, починаючи з 18 років. Тобто юнакам, яким вже 18, потрібно буде повернутися в Україну та стати на облік у ТЦК, щоб мати можливість оформлювати українські документи за кордоном.
  • Реєстрація електронного кабінету військовозобов’язаного буде добровільною.
  • Оновлення даних буде доступно онлайн або через телефонний дзвінок.
  • Строкова служба заміняється базовою, яку повинні проходити українці від 18 до 25 років.
  • Усі військовозобов’язані, які не оновили дані у ТЦК, повинні будуть зробити це протягом 60 днів після виходу чергового указу президента про продовження мобілізації.

Бонуси для військових:

  • Військові, які уклали перший контракт, мають право отримати компенсацію у 50% першого внеску за кредитом іпотеки. Також вони мають право на отримання сертифіката для придбання автомобіля вартістю не більше 150 тис. грн.
  • Щомісячна додаткова винагорода для військових становитиме 10 тисяч гривень за особливості проходження служби. Додатково 70 тисяч гривень отримають ті, хто перебуває на “нулі”, бере участь у контрнаступальних діях, контратаках та діє на території противника.

Також є й штрафні санкції для тих, хто буде намагатися уникнути мобілізації незаконним чином:

  • Заборона керування транспортним засобом. Винятків усього два: водіння – це основний офіційний заробіток, або машина використовується особою з інвалідністю або особою, на утриманні якої є особи з інвалідністю 1-2 груп або дитина з інвалідністю.
  • За порушення мобілізаційного законодавства – штрафи від 17 до 22 тис. грн для фізичних осіб та від 34 тис. грн для юридичних осіб.
  • Окрім сплати штрафу, військовозобов’язаний повинен буде повідомити в ТЦК свої справжні адресу, номер телефону та електронну пошту.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що терміни другого читання законопроєкту про посилення мобілізації в Україні переносяться. Причина в тому, що до законопроєкту подали понад 1300 правок, на опрацювання усіх пропозицій знадобиться час.

У Верховну Раду України внесли законопроєкт про підвищення мотивації військовослужбовців Збройних сил. Серед можливих нововведень – підвищення різних виплат для військових та можливість демобілізації.

Новини

Використання легкомоторних літаків проти розвідувальних дронів РФ: експерт пояснив, чому це гарна ідея

Україна може активно використовувати легкомоторні літаки, щоб знищувати російські розвідувальні дрони, які залітають у...

Україна повинна далі бити по російським нафтозаводам: в ЗМІ пояснили, чому це геніальна тактика

Українські Збройні сили повинні продовжувати удари по нафтопереробних заводах російських терористів. Такі удари завдають...

Наступ росіян на Харків: росіяни створюють нове угруповання військ

Російські терористи біля кордону з Харківською областю створюють нове угруповання військ. Вони можуть використати...

Група “Інформаційний спротив” отримала престижну міжнародну премію: деталі

Група "Інформаційний спротив" 7 травня отримала у Польщі нагороду "За свободу слова" (Freedom of...

Більше новин