На головнуНовиниПолітикаЗауважень немає: інспектори з США провели дві перевірки переданої Україні зброї

Зауважень немає: інспектори з США провели дві перевірки переданої Україні зброї

Крим окупований росією

Інспектори зі США разом з представниками Служби внутрішнього аудиту Міноборони України провели ще дві спільні інспекції озброєння, наданого Україні американськими партнерами. Під час моніторингу зауважень з боку американської сторони не було. 

Про це пресслужба Міноборони повідомило у Telegram-каналі.

“Представники Служби внутрішнього аудиту Міноборони, Збройних Сил України та американські інспектори провели ще дві спільні інспекції зброї, переданої американськими партнерами”, – йдеться у повідомлені. 

У місцях зберігання зброї фахівці перевірили ключові параметри: 

  • відповідність серійним номерам, 
  • технічний стан,
  • умови належного зберігання озброєння (безпека та охорона) 

Зазначається, що з початку 2024-го року за Планом спільних фізичних перевірок, узгодженим сторонами раніше, проведено вже три командні інспекції.

Під час моніторингу зауважень з боку американської сторони не було. 

“Ми хочемо, щоб кожен крок щодо поводження з наданою зброєю був прозорим і зрозумілим. Це означає, що Міноборони стежить за тим, як зброя обліковується, зберігається та використовується, а висновки за підсумками спільних інспекцій – ретельно опрацьовуються. Крім того, результати та досвід набутий під час спільного інспектування, вже використовуються для розробки Інструкції, яка регулюватиме залучення, отримання, облік та використання міжнародної військової допомоги для Сил оборони від усіх іноземних партнерів”, – наголосив заступник Міністра оборони Юрій Джигир.

Нагадаємо, в кінці лютого 2023 року заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль заявив, що вся зброя, яку направляють Штати в рамках допомоги Україні, ефективно використовується за призначенням. Фактів перенаправлення військової допомоги з України на “чорний ринок” не виявлено.

У листопаді 2023 року Міністерство оборони України та посольство Сполучених Штатів домовилися про розширений моніторинг використання іноземної зброї: за ним будуть регулярні інвентаризації, спільні фізичні перевірки з партнерами та спецперевірки.

А на початку січня 2024 року Координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США не виявили фактів нецільового використання військової допомоги Україні. Уся техніка, яку надали українським військовим, використовується на полі бою.

Як вже писав “Флот 2017”, 29 січня до Києва прибули генеральні інспектори з Міністерства оборони, Державного департаменту та агентства з міжнародного розвитку США. Фахівці перевірятимуть надану Україні американську допомогу в рамках військової підтримки.

Новини

Зрив військових постачань Києву: Росія розгорнула в Європі диверсійну кампанію

Росія направила свої зусилля на зрив постачань військової допомоги Україні з Європи. Кремлівський режим...

В Іспанію за допомогою: Зеленський розпочав новий міжнародний візит

Президент Володимир Зеленський, 27 травня, розпочав свій візит до Іспанії. Очікується, що одним...

Понад 1000 “двохсотих” та дев’ять танків: нові втрати РФ

Російські окупаційні війська за добу з 25 на 26 травня ліквідували 1 150 окупантів....

Мародерство у крові: росіяни на ТОТ розпочали нову хвилю “конфіскації” майна

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області російські загарбники розпочали чергову хвилю “націоналізації” нерухомості українців....

Більше новин