На головнуНовиниЗа кордономЗброя для України: ЄС знайшов варіант фінансування військових закупівель на 5 млрд...

Зброя для України: ЄС знайшов варіант фінансування військових закупівель на 5 млрд євро

Крим окупований росією

Країни Євросоюзу можуть вже у середу, 13 березня, узгодити поповнення спеціального фонду на 5 млрд євро для фінансування постачання зброї в Україну.

Про це повідомляє Financial Times.

Видання пише, що угода ЄС, яка потребує офіційного схвалення на зустрічі держав-членів ЄС, відкриває нові можливості для відшкодування постачання зброї Києву.

“Українці борються без боєприпасів”, – заявив високопосадовець Міністерства оборони США, маючи на увазі нещодавні досягнення росії та попередження українських військових про те, що вони нормують снаряди.

Європейський фонд миру віддаватиме пріоритет зброї, яка виробляється всередині ЄС, але не виключатиме зброю з країн, які не входять до ЄС, якщо їй не буде альтернативи.

Видання за посиланням на свої джерела зазначає, що фонд був важливою частиною європейських військових постачань Україні з лютого 2022 року, але був вичерпаний. Переговори щодо його поповнення тривали останні три місяці.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Євросоюз має намір виділити Україні до 3 млрд євро за рахунок прибутку, отриманого від заморожених активів рф на тлі зниження економічної підтримки України з боку США. За умови схвалення, перший транш можливий у липні 2024 року.

Також повідомлялося, що Україна почне отримувати перші гроші за програмою Ukraine Facility, на яку Європейський Союз виділив 50 млрд євро, вже в березні – це буде транш у розмірі 4,5 млрд євро. Другий транш розміром у 1,5 млрд євро надійде у квітні.

Новини

В ЗСУ підтвердили оточення росіян у Вовчанську: подробиці

Українські сили на одній з ділянок у Вовчанську Харківської області заблокували деякі сили російських терористів....

Що робити, якщо ТЦК відмовляється приймати електронний військовий квиток: в Міноборони розповіли

Представники ТЦК та СП не мають жодного права не приймати електронний військовий квиток у...

В Україні заборонили партію “Наш край”: чим вона відома

Восьмий апеляційний адміністративний суд (ААС) 19 червня, за результатами розгляду адміністративної справи № 857/6/24...

Демобілізація під час війни можлива: нардеп назвала умову

В Україні можливо провести демобілізацію під час війни, але це залежить від того, наскільки...

Більше новин