На головнуНовиниЗМІ: НАТО може взяти на себе більшу частину обов'язків США у сфері...

ЗМІ: НАТО може взяти на себе більшу частину обов’язків США у сфері допомоги Україні

Крим окупований росією

Оскільки США показали власну безпорадність у виділенні допомоги для України, а до влади там може прийти Дональд Трамп, країни НАТО можуть перебрати на себе надання допомоги нашій країні. В НАТО бояться, що прихід Трампа до влади може мати погані наслідки для безпеки Альянсу.

Про це пише видання SEMAFOR із посиланням на власні джерела.

Так, відомо, що західні чиновники в штаб-квартирі НАТО ведуть перемовини, щоб забрати частину військової допомоги Україні від Пентагона. До липня ці переговори повинні бути завершені.

“Переговори частково зумовлені побоюваннями щодо повернення Трампа на посаду президента. Європейські чиновники добре пам’ятають попередній термін Трампа, під час якого він неодноразово ставив під сумнів цінність НАТО. Після вторгнення росії в Україну у 2022 році Трамп заявив, що якби він був на посаді, то поклав би край конфлікту протягом 24 годин, не пропонуючи деталей, але аналітики припускають, що він був би більш схильний до поступок щодо української території, ніж президент США Джо Байден”, – сказано у матеріалі.

Міністр оборони США Ллойд Остін не відповів чітко на запитання журналістів, чи готові Штати передати НАТО обов’язки надавати допомогу Україні.

“Ми зосереджені на тому, щоб забезпечити виконання завдань, пов’язаних з Україною. Ми зосереджені на тому, щоб переконатися, що ми можемо надати Україні допомогу в галузі безпеки, необхідну їй для досягнення успіху сьогодні, а також у найближчій та середньостроковій перспективі”, – заявив він.

Європейські дипломати та політики планують організувати надійну структуру для надання Україні допомоги та захисту її від політичних пертурбацій. НАТО, вважають в Європі, впорається з цим краще, ніж США, які себе фактично дискредитували.

“Є певні речі, які можемо зробити лише ми. Але коли справа доходить до організації зустрічей на вищому рівні, безумовно, є багато прикладів того, як європейці впоралися з цим завданням”, – сказав виданню колишній виконувач обов’язків старшого директора з питань Європи та росії в Раді національної безпеки США Ерік Чіарамелла.

Проте на цьому шляху НАТО доведеться подолати низку труднощів, зокрема позбавити впливу на прийняття рішення проросійських сателітів на кшталт орбанської Угорщини.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Дуда назвав рік, коли росія може атакувати країни НАТО. Також ми писали, що росія розпочала підготовку до війни з НАТО.

Новини

На Саміті миру обговорять три питання: Зеленський сказав, які

Під час проведення Глобального саміті миру 15-16 червня обговорення буде зосереджено на трьох головних...

Коли Україна може отримати перші гроші з російських активів: посол ЄС дала відповідь

Скоріше за все, Україна вже до кінця 2024 року отримає у своє розпорядження прибуток...

Зеленський пояснив, чому Путін та його оточення не завдасть по Україні ядерного удару

Російські терористи попри усі свої погрози та агресивне кукурікання на публіку ніколи не завдадуть...

В Мінекономіки пообіцяли пільгові гранти виробникам дронів в Україні: подробиці

Українські виробники дронів отримають можливість брати державні гранти у розмірі 80% від вартості поданого...

Більше новин