На головнуНовиниЗМІ: в США заявили про законний спосіб конфіскувати російські активи

ЗМІ: в США заявили про законний спосіб конфіскувати російські активи

Крим окупований росією

США, які раніше виступали проти конфіскації російських активів, заморожених із початком війни, тепер стверджують, що існує спосіб конфіскації суверенних російських активів, який відповідає міжнародному праву. Тому Вашингтон останнім часом наполягає на конфіскації активів рф.

Про це пише видання Financial Times.

“Члени G7 та інші особливо постраждалі держави можуть заарештувати російські суверенні активи як контрзахід, щоб спонукати Росію припинити агресію”, – сказано у документі до обговорення, який потрапив у розпорядження редакції.

В США пропонують з огляду на російське вторгнення в Україну застосувати конфіскацію активів росії, як “законний контрзахід тими державами, які постраждали як такі, на яких особливою мірою вплинуло порушення Росією міжнародного права”.

Джерело видання припустило, що питання вилучення активів рф можуть обговорити лідери G7 на зустрічі в лютому 2024 року – в тому самому місяці, коли російській агресії проти України виповниться два роки. В США вважають, що рішення можна ухвалити швидко.

Причина, через яку США повернулися до питання вилучення російських активів, очевидна – через політичні чвари в Конгресі та саботаж російського агента Орбана в ЄС союзники України не схвалили фінансову підтримку для Києва. Тому потрібно нове та незалежне від політичного впливу джерело фінансування.

“Ми повинні знайти спосіб отримати гроші в Україну в будь-якій формі. І все більше і більше країн вказують на активи й дивуються, чому вони все ще залишаються там”, – резюмував один з дипломатів, розмовляючи з виданням.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що Велика Британія підтримує ідею використати заморожені активи росії для відновлення України. Це буде своєрідний аванс у плані репарацій, які росія повинна виплатити Україні.

Також повідомлялося, що у Європейському центрального банку відмовляються передавати Україні доходи від заморожених активів росії, а також самі активи. Там заявляють, що нібито існує велика потенційна репутаційна шкода для євро у разі такого кроку.

Новини

Країни Балтії та Польща введуть свої війська в Україну у разі серйозних успіхів РФ

Країни Балтії та Польща введуть свої війська в Україну у разі серйозних успіхів російських...

РФ виробляє артснаряди втричі швидше, ніж союзники України – Sky News

Росія виробляє артилерійські снаряди приблизно втричі швидше, ніж західні союзники України, і коштують вони вчетверо дешевше. Про...

ЗСУ адаптували свої літаки під американські авіабомби GBU-39

Українські Повітряні Сили адаптували радянські бойові літаки під застосування американських авіабомби GBU-39. Про це повідомляє...

У Харкові через 16 годин після атаки загасили пожежу в “Епіцентрі”: триває ідентифікація тіл

У Харкові загасили пожежу у гіпермаркеті "Епіцентр", який обстріляли російські окупанти 25 травня. Пожежу...

Більше новин