На головнуНовиниСуспільствоБлокада кордону: польські перевізники затримують військову допомогу Україні

Блокада кордону: польські перевізники затримують військову допомогу Україні

Крим окупований росією

Блокування польськими перевізниками українського кордону впливають вже на обороні можливости України, оскільки ми залежимо від імпорту західної продукції. Виробники військової техніки, а також благодійні фонди не можуть отримати замовлення вже кілька тижнів.

Про це повідомляє Reuters.

За словами керівника найбільшого в Україні благодійного фонду допомоги військовим “Повернись живим” Тараса Чмута, десятки систем нічного бачення і пікапів, а також сотні безпілотників, закуплених фондом, застрягли на кордоні через протести.

“Це не дуже добре, тому що вони прив’язані до проєктів, термінів і дедлайнів. Щось просувається, але повільніше, ніж раніше”, – зазначив Чмут.

Фонд “Повернись живим”, як він уточнив, намагається домовитися з польською владою про безперешкодне проходження їхньої допомоги. Чмут підкреслив, що Київ не має іншого вибору, окрім як імпортувати багато необхідних речей з-за кордону.

“Пікапи всі приходять з-за кордону, комплекти нічного бачення всі приходять з-за кордону… Безпілотники FPV взагалі приходять з-за кордону, і це (блокада кордону – ред.) гальмує нашу роботу”, – зазначив керівник фонду.

Віктор Долгоп’ятов, керівник некомерційного підприємства “Інженерний корпус”, що виробляє різні види обладнання для ЗСУ, також заявив, що протести на кордоні впливають й на виробників військової техніки.

“Якщо блокада триватиме, це може стати та вже стає великою проблемою”, – наголосив він.

Він зауважив, що блокада кордону призвела до затримки постачання деталей для машин на його заводі, а також компонентів для блоків живлення, які використовують у двигунах безпілотників і радіостанціях.

“Я переконаний, що велика кількість деталей, які йдуть на підприємства приватного сектору, що працюють над оборонними проєктами, на жаль, зараз стоять на кордоні”, – зазначив він.

За його інформацією, польські перевізники, які пропускають військові вантажі, часто не роблять цього з товарами подвійного призначення для підтримки військових зусиль.

Є спосіб обійти блокаду – перевозити вантажі звичайними автомобілями, проте це набагато дорожче.

Про зріст вартості перевезення розказав й Анатолій Акулов, керівник благодійного фонду “Україна в броні”, що доставляє як військову, так і гуманітарну допомогу. Зазвичай вартість перевезення з Польщі в Україну становить 1700-2300 доларів за контейнер, у листопаді зросла до 5000 доларів.

За його словами, затримується доставка як деталей для безпілотників, так і гуманітарних вантажів. Наприклад, вантажі рибальських сіток, призначених для використання в якості сіток проти безпілотників, чекають на кордоні третій тиждень.

“Для того, щоб привезти вживані рибальські сітки для захисту наших солдатів від російських безпілотників, мені потрібно щонайменше 10 тисяч доларів”, – пояснив Акулов.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що 6 листопада польські перевізники почали акції протесту поблизу трьох автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”.

Також повідомлялося, що польські перевізники, які беруть участь у блокуванні пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, взаємодіють з особами зі зв’язками з росією. Вимоги нібито “справедливої конкуренції” висуваються під впливом російських спецслужб.

Новини

Підтримка ППО України: Бельгія надасть ракети та зробить вклад в німецьку ініціативу

Бельгія прийняла рішення підтримати можливості української протиповітряної оборони. Міноборони Бельгії з власних запасів...

Масовані удари по Україні: які ракети стала активніше використовувати Росія

Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш заявив, що російські терористичні війська активізували використання ракет...

Дрони та ПЗРК: Австралія надасть Україні пакет допомоги

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Австралія у рамках коаліції безпілотників передасть Україні дрони...

Коаліція з повернення українських дітей: ще одна країна приєдналася до ініціативи

Омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець заявив про приєднання Японії до міжнародної коаліції для...

Більше новин