На головнуРозслідуванняРосійській слід: до блокування кордонів України ймовірно причетні спецслужби кремля

Російській слід: до блокування кордонів України ймовірно причетні спецслужби кремля

Крим окупований росією

Польські перевізники, які беруть участь у блокуванні пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, взаємодіють з особами зі зв’язками з росією. Вимоги нібито “справедливої конкуренції” висуваються під впливом російських спецслужб.

Про це повідомляє Guildhall.

Інформагентство Guildhall провело розслідування та встановило, що офіційним організатором блокування кордону Польщі з Україною виступає польський громадянин Рафал Меклер, власник транспортної компанії Rafał Mekler Transport. Цей Маклер є представником осередку проросійської партії “Конфедерація свободи та незалежності” у Люблінському воєводстві, що має тісні зв’язки з росією. Зокрема лідер партії Януш Корвін-Мікке виступав із закликами про визнання окупації Криму і сам відвідував окупований півострів у 2015 році та зустрічався з керівником російської окупаційної “адміністрації” Криму Сергієм Аксьоновим.

“Конфедерація свободи та незалежності» пов’язана з іншою польською правою організацією “Всепольська молодь”, яка має давні зв’язки з російським імперським рухом, серед іншого, який займався вербуванням терористів для угруповань “ДНР” та “ЛНР”. Лідер списку “Конфедерації свободи та незалежності” під час виборчої кампанії у Польський Сейм 2023 Зіомовіт Пшебітковський — колишній лідер руху “Всепольська молодь”, – пише Guildhall.

Відомо, що “Конфедерація свободи та незалежності” та “Всепольська молодь” проводять спільні заходи.

Поточна акція на польсько-українському кордоні не перший епізод участі польських перевізників у кампаніях, які мають ознаки російських активних заходів.

Так, з початком російського вторгнення в Україну, Rafał Mekler Transport та ціла низка інших польських компаній, учасників поточних протестів, зокрема Kam-Trans, Jata-Trans, BOR-TOM, GLT POLSKA, KMS LOGISTYKA та PEO-TRANS неодноразово проводили акції з вимогами скасування антиросійських санкцій.

Інформагентство звертає увагу на політичний вплив на заходи в Польщі. Наприклад, 16 листопада на польському пункті пропуску “Корчова” відбулася зустріч організаторів акції із співзасновником згаданої вище, пов’язаної з рф партії “Конфедерація свободи та незалежності»” та лідером “Конфедерації польської корони” Гжегожем Брауном.

З початком вторгнення рф в Україну саме Гжегош Браун був єдиним депутатом Сейму Польщі, який проголосував проти резолюції із засудженням Польщі, прийнятої після розкриття подій у Бучі. Системно займає позицію проти присутності українських мігрантів у Польщі та є автором слогану “остановим українізацію Польщі”.

У 2018 році Гжегош Браун провів у Москві зустріч із журналістом видання “Росія Сегодня” Леонідом Свиридовим, депортованим з Польщі за шпигунство на користь росії.

Як і “Конфедерація свободи та незалежності” Гжегош Браун бере особисту участь у заходах із зазначеною вище організацією “Всепольська молодь”. Ця організація також має зв’язки з воєнізованим праворадикальним угрупуванням Задружне коло (польськ. Zadrużny Krąg — Dywizja Słowiańska), яке співпрацює з неонацистським угрупуванням «Русов», що нині воює в лавах російської армії.

Інший учасник акції на польсько-українському кордоні, власник згаданої компанії PEO-Trans, громадянин республіки білорусь — Гордеюк Віктор Степанович. Аналіз сторінок Гордеюка у соціальних мережах дозволяє встановити, що останній проходить навчання в одному із вищих військових навчальних закладів білорусі. Рідний брат Віктора Гордеюка Гордеюк Андрій Степанович проходить службу у 38 окремій десантно-штурмовій бригаді армії білорусі.

Організаторами акції в Словаччині виступили представники громадської організації “Союз автоперевізників Словаччини” (UNAS). Підтримала акцію антиєвропейська праворадикальна партія “Наша Словаччина”, яка виступає за “відновлення дружніх зв’язків” з росією, лідер якої словацький політик Маріан Котлеба у 2014 році написав листа колишньому президентові України Віктору Януковичу, де порівняв Революцію Гідності з тероризмом.

Нагадаємо, на польсько-українському та словацько-українському кордонах перевізники продовжують блокувати пункти пропуску вимагаючи повернення системи видачі дозволів українцям для роботи в ЄС, попри те, що Європейська комісія вже заявила, що виконання таких вимог не є юридично можливим.

Нагадаємо, раніше “Флот 2017” писав, що 6 листопада польські перевізники почали акції протесту поблизу трьох автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”.

13 листопада Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України заявило, що проведе зустріч на кордоні з представниками польської влади та перевізниками для розблокування пунктів пропуску. Але попри зустріч, перевізники відмовилися розблокувати кордон.

Польщу можуть показово покарати за те, що польські перевізники блокують прикордонні пункти пропуску на кордоні з Україною. Ініціювати каральну процедуру може Європейська комісія, оскільки польська влада не виконує своїх зобов’язань перед ЄС.

Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг польських перевізників.

Також повідомлялося, що польські перевізники планують продовжити та розширити блокаду на польсько-українському кордоні щонайменше до лютого 2024 року.

З боку Словаччини місцеві перевізники 21 листопада розпочали блокування руху вантажівок через пункт пропуску “Вишнє Нємецьке”. Але 22 листопада рух вантажівок через пункт пропуску “Вишнє-Нємецьке” тимчасово розблокували. 

Новини

Туск все ж не виключає заборону українського імпорту: деталі

Польща може піти проти правил Європейського Союзу та в односторонньому порядку заборонити імпорт нових...

ЗМІ: Повітряні сили за 10 днів “настріляли” літаків на мільярд доларів

Повітряні сили ЗСУ за останні 10 днів збили 10 російських літаків. Сумарна вартість знищеної...

Винні у держзраді: в Україні засудили дев’ять “служителів Феміди” з окупованого Криму

Дев'ять окупаційних "суддів" із Криму заочно визнані винними у державній зраді. Вони отримали від...

В США закликали терміново знайти шляхи для передачі Україні активів рф

В США закликають ЄС знайти шляхи для конфіскації 300 мільярдів доларів заморожених активів росії...

Більше новин