На головнуНовиниЧехія знайшла для України майже мільйон снарядів: потрібні тільки гроші

Чехія знайшла для України майже мільйон снарядів: потрібні тільки гроші

Крим окупований росією

Чехія знайшла місце, де можна придбати для України майже мільйон артилерійських снарядів двох основних калібрів, які використовує українська армія. Потрібне тільки фінансування.

Про це заявив президент Чехії Петр Павел.

“Зараз ми знайшли півмільйона снарядів калібру 155-мм і 300 тисяч снарядів калібру 122-мм, які ми зможемо доставити (в Україну) за кілька тижнів, якщо знайдемо фінансування на це. Ми звернемося за цією допомогою до партнерів у США, Німеччині та Швеції”, – заявив він.

Міністри оборони країн Європейського Союзу домовилися, що до кінця 2024 року виконають обіцянку надати Україні понад мільйон артилерійських снарядів. До кінця березня кількість доставлених боєприпасів складатиме понад півмільйона.

При цьому західні ЗМІ писали, що Європейський Союз зможе надати Україні до березня лише 600 тисяч снарядів, а не мільйон, як було обіцяно раніше. Це відбувається на тлі постійних затримок виробництва та виснаження запасів.

Раніше “Флот 2017” писав, що країни Євросоюзу у 2024 році виготовлять від 1,3 до 1,4 млн снарядів, більшість з яких відправлять Україні як військову допомогу.

Також повідомлялося, що НАТО уклав угоду на 1,1 мільярда євро щодо постачання 155-мм артилерійських боєприпасів. Причому, частина боєприпасів буде поставлена в Україну.

Новини

Країни Балтії та Польща введуть свої війська в Україну у разі серйозних успіхів РФ

Країни Балтії та Польща введуть свої війська в Україну у разі серйозних успіхів російських...

РФ виробляє артснаряди втричі швидше, ніж союзники України – Sky News

Росія виробляє артилерійські снаряди приблизно втричі швидше, ніж західні союзники України, і коштують вони вчетверо дешевше. Про...

ЗСУ адаптували свої літаки під американські авіабомби GBU-39

Українські Повітряні Сили адаптували радянські бойові літаки під застосування американських авіабомби GBU-39. Про це повідомляє...

У Харкові через 16 годин після атаки загасили пожежу в “Епіцентрі”: триває ідентифікація тіл

У Харкові загасили пожежу у гіпермаркеті "Епіцентр", який обстріляли російські окупанти 25 травня. Пожежу...

Більше новин